Recent Content by kaczucha

  1. kaczucha

    Pomoc Problem z dostępem do NAS

    Jestem w trakcie przeprowadzki, nie wiem jak się nazywam ;) proszę o wybaczenie :D
  2. kaczucha

    Pomoc Problem z dostępem do NAS

    Dziękuję za pomoc :) To rozwiązało problem. Jeśli ktoś by się zastanawiał gdzie w tym modelu jest przycisk reset, to jest on umieszczony z tyłu. Żeby go wcisnąć należy skorzystać z jakiegoś cienkiego drucika (np. od spinacza).
  3. kaczucha

    Pomoc Problem z dostępem do NAS

    Nie pamiętam niestety adresu sprzed zmiany. Dziękuję za natychmiastową odpowiedź. Czy ten reset resetuje tylko ustawienia sieci i konta admin? Nie ingeruje w dane i inne ustawienia?
  4. kaczucha

    Pomoc Problem z dostępem do NAS

    Witam, korzystałem już z Waszej pomocy jakiś czas temu. Obecnie zmieniłem ISP z UPC na Netię i chcę skonfigurować swój serwer. Napotkałem jednak na problem: udaje mi się za pomocą QNAP Qfindera Pro 5.3.0 odnaleźć w sieci serwer, ale nie jestem w stanie otworzyć panelu QTS, by móc skonfigurować...
  5. kaczucha

    Witam

    Hejo :)
  6. kaczucha

    Witam wszystkich

    Możesz pewnie pomóc niejednemu userowi :) zazdroszczę wiedzy ^^
  7. kaczucha

    Hi

    Powodzenia życzę :)
  8. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie sieci

    no, ale pytanie jest takie, czy komuś się udało podejrzeć na QNAPie wykorzystanie sieci w podziale na procesy i czy mógłby się podzielić swoją wiedzą :)
  9. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie sieci

    Nie wiem, netstat nie daje mi nazwy procesu z tego co widzę... Masakra... Wyłapałem przyczynę ruchu... Na samym początku zainstalowałem transmission, później go odinstalowałem. Teraz przy przeglądaniu w netstat zauważyłem, że największe obciążenie generowane jest przez port o numerze 51413...
  10. kaczucha

    FAQ Możliwości forum - Gratyfikacja wypowiedzi

    Tak, tak, oczywiście, że dostałem taki komunikat :) Nie wiedziałem jednak, że już nie obowiązuje, stąd moje pytanie - zupełnie niezłośliwie, tylko najzwyczajniej w świecie się chciałem zapytać :)
  11. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie sieci

    Hehe, no to ekstra :P A da się zainstalować jakoś to nethogs? To by mnie najbardziej interesowało...
  12. kaczucha

    FAQ Możliwości forum - Gratyfikacja wypowiedzi

    Spełniłem wszystkie wymagania, a i tak nie mogę napisać nic na chacie, albo wysłać prywatnej wiadomości :(
  13. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie sieci

    jesteście wspaniali :) dziękuję! zainstalowałem iptraf i nload :) teraz poszukam odpowiedniej komendy, która spełni moje oczekiwania: wyłonienie procesów, które najmocniej angażują sieć. Mam problem... chciałem podejrzeć ruch za pomocą iftop. Niestety, moim oczom okazuje się taki obraz: [~] #...
  14. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie dysków

    Dziękuję za wskazówkę, odnalazłem te opcje :) Czy ustalenie testu prędkości co tydzień, a testu całkowitego raz na miesiąc jest rozsądne? :)
  15. kaczucha

    Pomoc Monitorowanie sieci

    Dziękuję za informacje. Spróbuję odnaleźć odpowiedni temat, zainstalować ipkg i spróbuję uruchomić jakąś komendę, która mi da taką wiedzę jaką potrzebuję :)