Recent Content by kaktus

  1. kaktus

    Przy piwie Takie tam w Satisfactory

    To Twój widok z okna? :Dumny:
  2. kaktus

    Instruktaż/Tutorial Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery

    Ostatnie wydanie QTS jest z 2014-10-09 A mnie interesowała by informacja jakie modele wspiera live CD przedostatni na liście oznaczony datą 20130713. Występuje pewna zgodność serii modeli: QNAP TS-109, TS-209, TS-409 & TS-409U (including Standard, PRO and PRO-II models) TS-109 / TS-109-II...
  3. kaktus

    Instruktaż/Tutorial Przywracanie oprogramowania - Firmware Recovery

    Witam. Mam pytanie, który z obrazów mógłbym użyć dla TS-209Pro II index · QNAP Club Repository Pool: pool.qnapclub.pl
  4. kaktus

    TS-209 Pro II

    Witam serdecznie. Oglądam dostępność QuTaSa dla tego modelu i widzę rozbieżność informacji udostępnionej na witrynie producenta: informacja pierwsza Widać, że suport zakończyli na starej dobrej poczciwej trójce z hakiem. informacja kolejna QNAP zaleca zainstalowanie jednej z następujących...
  5. kaktus

    Pomoc Zmarł TS-409U - miga czerwono-zielono

    Przygotuj sobie ulubioną dystrybucję Linux live uruchamianą z pendrive. Możesz potem ją nazywać windows. :D
  6. kaktus

    Pomoc Harmonogram zasilania - nie uruchamia QNAPa

    Harmonogram zasilania, a właściwie jego funkcjonalność powiązana jest z wymuszeniem pracy urządzenia w trybie niskiego poboru mocy (uśpienie części systemu elektronicznego). Coś jak standby w sprzęcie AV. Przecież jakiś scalak musi pracować by pilnować kiedy załączyć sprzęt. ;) Wymaga to...
  7. kaktus

    Pomoc Zmarł TS-409U - miga czerwono-zielono

    :Hello: Możesz spróbować wyłączyć tą skrzynkę, wyjąć HDD. Podłącz go do kompa i przeskanuj system plików (ja preferuję - fsck z pakietu util-linux 2.33.1) Czerwono-zielone mryganie, może świadczyć o tym, że system jest w trakcie bootowania. Uszkodzone bloki, sektory, mu to uniemożliwiają. Być...
  8. kaktus

    Pomoc Aktualizacja do najnowszej wersji z QTS 3.4

    :Hello: Naturalnym postępowaniem będzie z logicznego punktu widzenia kolejność: upgrade reset konfiguracji (ustawienie konfiguracji domyślnej). Papapa
  9. kaktus

    Pomoc Aktualizacja do najnowszej wersji z QTS 3.4

    :Hello: Wczoraj migrowałem z QTS v3.8.3 :'(;(do aktualnego v4.3.6 obeszło się bez nowych problemów. Przenoszenie konfiguracji ze starego systemu do nowego może okazać się nie najlepszym pomysłem, z uwagi na fakt, że nie wiemy czy zgodność treści plików konfiguracyjnych została zachowana. Ze...
  10. kaktus

    Pomoc Start bez HDD i dalsze konsekwencje.

    :Welldone: Dzięki Silas za odpowiedź. System uruchomił się według planu, bez żadnych niespodzianek. :perfekcyjnie:
  11. kaktus

    Pomoc Start bez HDD i dalsze konsekwencje.

    :Hello: Zadam pytanie natury ogólnej z uwagi na fakt, że zapomniałem już o pewnych fundamentalnych zasadach. Pytanie moje będzie dotyczyło sytuacji: Po wyłączeniu NASa wysunąłem kieszenie dysków z zatok, kolejnie uruchomiłem urządzenie bez dysków. Zastanawiam się co zrobi system po ponownym...
  12. kaktus

    Hello

    Witaj Mathew. Podoba mi się twoja ikonka :D Welcome Mathew. I like your icon. elemeledudki
  13. kaktus

    Hello

    :Hello: Witam kolejną użytkowniczkę na forum. Wszystkie Panie są tu bardzo mile widziane.Welcome to the forum. Welcome to the forum. All of you, ladies, are very welcome here. :zakochany:
  14. kaktus

    Cześć wszystkim

    E conosci un traduttore come deepl.com? Come giudichi il suo lavoro? E conosci un traduttore come deepl.com? Come giudica il risultato della traduzione? ;) Il tuo polacco è piuttosto buono. :D
  15. kaktus

    Przy piwie Migracja z HDD na SSD

    pigers:Dumny: 1. Jaki jest system plików do wyboru dla tego SSD? 2. No i czy w nowych Qnap można przyczepić M.2? :D