Recent Content by Kaleron

  1. Kaleron

    Instruktaż/Tutorial Qnap TS-253 które wybrać dyski SSD czy Hdd ?

    A Ty jesteś pewny, że te Toshiby, to SSD? Bo MQ01ABD100, to na pewno nie SSD, a HDD2J...przeczytaj uważnie etykietę, ale to mi też nie wyglada na SSD. Nie ma tam czasem jakiegoś oznaczenia a'la MK7565GSX? Bo mi się zdaje, że wpisałeś rewizję , a nie model dysku.
  2. Kaleron

    Pomoc Dyski z innego NASa niechcą się zainicjować

    Możesz wyzerować LBA0 dysków - wtedy powinny być widziane przez urządzenie jak nowe.
  3. Kaleron

    Pomoc Trwałe usunięcie danych z dysków w raid 5

    Nadpisz dyski dowolnym programem z użyciem dowolnego wzorca nadpisującego. Raz wystarczy. Wydaje mi się, że z poziomu komputera będzie to wygodniejsze do zrobienia. Mechaniczne metody uszkodzenia/niszczenia dysków nie dają gwarancji zniszczenia danych. Zwłaszcza proponowane przez kolegów.
  4. Kaleron

    Pomoc Problem z dyskiem

    HDD Regenarator, to słaby pomysł. Program jest prymitywny i niestabilny. Jego zasada działania opiera się o nadpisywanie podejrzanych/niestabilnych/uszkodzonych/wolno czytających się sektorów w nadziei, że ponowny zapis poprawi ich namagnesowanie. Ogólnie jest w tym sens, tyle że HDDRegenerator...
  5. Kaleron

    Pomoc TS-251D problem z dyskiem WD

    Przydałaby sie jakaś diagnostyka - skan w MHDD lub Wiktorii. Dane masz zabezpieczone?
  6. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych po naprawie TS-253 Pro

    Jak partycjonowanie tego dysku widzi DMDE?
  7. Kaleron

    Pomoc Dysk tylko do odczytu?

    Wyciągnij dysk i sprawdź, jak się zachowuje poza urządzeniem, bo to wcale nie musi być wina dysku.
  8. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych z RAID5 przy pomocy R-Studio

    Nawet niepodobne...ale możesz to czytać w ASCII - to przydatne do określenia rozmiaru paska i kolejności dysków. Jeśli wyodrębnisz fragmenty danych zajmujące partie sektorów w liczbie równej potędze dwójki, możesz na tej podstawie określić rozmiar paska. A momenty, kiedy logiczny ciąg danych...
  9. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych z RAID5 przy pomocy R-Studio

    Przejrzyj w hex-edytorze tablicę GPT - powinna być w całości na pierwszym dysku w macierzy. Na podstawie tego ustal, co się da na temat tych partycji. Partycje zazwyczaj są ustawiane w sposób ciągły, tzn. pierwszy sektor kolejnej partycji przypada bezpośrednio za ostatnim sektorem poprzedniej...
  10. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych z RAID5 przy pomocy R-Studio

    Jeśli dyski są sprawne, a poleciała tylko logika, to chyba wiem, do której firmy to trafiło:) Oczywiście ciężko odnieść się do wyceny nie znając szczegółów przypadku, ale śmiem twierdzić, że nie byłoby trudno znaleźć inną firmę, która byłaby i lepsza i tańsza. W takiej sytuacji czekam na dalsze...
  11. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych z RAID5 przy pomocy R-Studio

    Czy dyski na pewno są sprawne? Jeśli byłyby w specjalistycznej firmie, z ich strony powinna paść jakaś diagnoza i propozycja rozwiązania problemu. Jeśli posypała się logika RAIDa, to trzeba będzie ją poskładać, ale dane powinny być do odzyskania. Powinny - po tak naprawdę na razie nie wiemy, co...
  12. Kaleron

    Wiedza Fakty – czy warto kupić dysk SSD klasy Enterprise do serwera NAS? Recenzja Kingston DC400 SSD

    DWPR, MTBF itp. parametry, to przeważnie marketingowe bzdury. Dla przykładu dla DC400 znalazłem informację, że MTBF wynosi 2 mln godzin. To ponad 200 lat. W tym czasie procesy utleniania spowodują, że układy same będą odpadać od PCB, a jeszcze wcześniej dyfuzja wyrwie w izolatorach bramek...
  13. Kaleron

    Wiedza Fakty – czy warto kupić dysk SSD klasy Enterprise do serwera NAS? Recenzja Kingston DC400 SSD

    A ten artykuł to nie jest sponsorowany? Pamięci MLC przechowujące trzy bity pamięci w komórce...jak się łatwo domyślić, są to pamięci TLC, ale takie pamięci są nie tyle powodem do dumy, co do stresu, by czasem coś nie padło. Tym bardziej, że są to 15 nm Toshiby, które, gdyby nie Bad Column...
  14. Kaleron

    Pomoc Odzyskanie danych z RAID5 przy pomocy R-Studio

    1/ - Masz dyski 3 TB, XP najprawdopodobniej w wersji 32-bitowej (64-bitowa od Yeti różni się tym, że raz ją widziałem...;)), a więc nie zaadresuje Ci tak dużych dysków...tym bardziej, że w macierzy masz już do zaadresowania 9 TB. 2/ - wpisując parametry macierzy "na pałę" tylko tracisz czas...
  15. Kaleron

    Witam!

    Zajmuję się odzyskiwaniem danych i naprawami elektronicznymi głównie sprzętu komputerowego. Ostatnio dużo czasu poświęcam fleszkom, a zwłaszcza dyskom SSD.