Recent Content by kermitb

  1. K

    Pomoc Jak wymienić dysk w JBOD

    Tak, wiem że JBOD to nie RAID i nie oczekiwałem że mi go zastąpi. Mimo wszystko widzę jego zalety w niektórych zastosowaniach (przynajmniej w tej chwili, dopóki niczego jeszcze nie zepsułem). W każdym razie będę miał okazję poeksperymentować i być może zmienić zdanie. Wyniki eksperymentów opiszę...
  2. K

    Pomoc Jak wymienić dysk w JBOD

    Tego właśnie chciałem uniknąć. Skoro jednak to jedyna metoda to nie mam wyjścia. Zastanawiam się tylko jakiej reakcji serwera mam się spodziewać po usunięciu jednego z dysków. 1. Skoro woluminy są utworzone w grupie raid JBOD, to z racji jej natury nie są przypisane wprost do żadnego z dysków...
  3. K

    Pomoc Jak wymienić dysk w JBOD

    Witam, Zanim wezmę się za działanie, chciałbym zapytać Was o poradę, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Zagadnienie wygląda następująco: Posiadam serwer TS-451+ w którym oprócz głównego magazynu danych (dwa dyski w RAID 1), są również zainstalowane dwa dyski połączone w JOBD. W przestrzeni...
  4. K

    Qnap TS-453A czy TS-451+

    Wahając się pomiędzy TS-453A i TS-451+ wybrałem ostatecznie ten drugi. I tak: 1. Kamery - nie wiem, nie używam i raczej nie będę używał - nie wypowiadam się 2. HDMI - działa i wystarcza do KODI. Nie widzę zastosowania dla dwóch portów tego typu. 3. Pilot - wg. mnie bez rewelacji...
  5. K

    TS-251+ czy TS-253A ?

    Porównanie procków np tutaj: Security Check - UserBenchmark
  6. K

    TS-251+ czy TS-253A ?

    Jeszcze nie. Dopiero rozgryzłem sposób organizacji dysków, macierzy, pul i wolumenów (dla zmylenia schowanych w menu "Ilość pamięci" ;-)) wraz z eksperymentalnym poznaniem możliwości ich migracji i zmiany rozmiaru (niestety, tylko w jednym kierunku, tzn. rozszerzenia). Odpaliłem też Photo...
  7. K

    TS-251+ czy TS-253A ?

    Jeśli chodzi o pamięć to musisz sobie sam przekalkulować czy bardziej opłaca Ci się kupić serwer z docelową ilością pamięci (raczej drożej), czy z minimalną i rozbudować ją samodzielnie Ja natomiast mogę powiedzieć coś na temat samego serwera. Kierując się między innymi tym wątkiem kupiłem...
  8. K

    TS-251+ czy TS-253A ?

    Podpinam się pod pytanie. Również waham się pomiędzy TS-x51+ a TS-x53A (chociaż ja skłaniam się raczej ku czterem dyskom). W jakich sytuacjach x53A będzie lepszy od x51+ ?
  9. K

    Mam trochę oczekiwań od NASa i jak dobrze wybrać mały model

    Rozumiem że uruchamiasz Kodi na NAS-ie i puszczasz sygnał przez HDMI do telewizora? A czy próbowałeś (lub czy możesz spróbować) odtworzyć w ten sposób jakiś materiał w 4K? Sam przymierzam się do zakupu 453A, ale jednym z ważniejszych kryteriów jest dla mnie płynne (bez zacięć) odtwarzanie...