Recent Content by Kingu

  1. Kingu

    Wymiana TS-453A na coś z lepszym CPU

    To ma sens co piszecie. QNAPa zostawię na storage a na woła roboczego poskładam jakiś sprzęt starszej generacji z wielowątkowym cpu.
  2. Kingu

    Pomoc QTS 5.0 wersja testowa opinie

    Ja jeszcze nie, czekam na bohaterów, którzy zaryzykują i podzielą się swoimi doświadczeniami :)
  3. Kingu

    Wymiana TS-453A na coś z lepszym CPU

    Ja tam ze składaniem nie mam problemów, gotowe to tylko laptopy kupuję i komórki :)
  4. Kingu

    Wymiana TS-453A na coś z lepszym CPU

    Cześć Mam aktualnie TS-453A z 16 GB RAM oraz storage: - 2 x SSD SATA w RAID 1 na system i kontenery, - 2 x 4TB WD Red w RAID 1 na dane. Wszystko działa sprawnie, ale potrzebuję czegoś szybszego do testowania aplikacji webowych które piszę, buildera z GitLaba, etc, bo teraz kupuję VPSy pod...
  5. Kingu

    Pomoc TS-253A + SSD = szybsze działanie?

    Jak masz 2 dyski w mirrorze, to je wyjmij, wsadź ssd, zainstaluj system i potem jednego dyska dołóż - powinno ci go zobaczyć. Niestety przy 2 zatokach masz problem z bezpieczeństwem danych w razie awarii dysków, ale możesz to ogarnąć mądrym backupem na zewnętrzne nośniki i jakoś z tym żyć.
  6. Kingu

    Pomoc SSD system czy cache

    Ja mam w TS-453A 4 kieszenie: 2 z SSD przeznaczone na system i dockery, a 2xHDD na volumeny z danymi. I to rozwiązanie spełnia moje oczekiwania - kontenery śmigają teraz jak rakieta, QOS też. A dane jak zawsze. Po roku SSD ma żywotność 91% więc jeszcze trochę powinno to działać.
  7. Kingu

    Pomoc Lista kompatybilności kamer - znaczenie "Motion detection"

    Monitoruj obciążenie QNAPa, bo u mnie przy 4 kamerach, gdzie wykrywanie ruchu robi QVR Pro zżera ponad 50% cpu :/ Szukam jakiejś alternatywy do obsługi kamer IP.
  8. Kingu

    QNAP TS-873-8G

    Wystarczy w zupełności
  9. Kingu

    Pomoc Adapter 3,5 cala na dysk 2,5 cala TS-351

    No właśnie, dyski 2,5" są zgodne z 3,5" jeśli chodzi o złącze i rozmiary od krawędzi przy złączu. Tacka QNAPa ma otwory na oba rodzaje i nie trzeba żadnego adaptera.
  10. Kingu

    Jaki dysk wybrać: WD RED vs Toshiba vs ?

    Ja tylko dodam, że miałem przez kilka lat WD Red 3TB (3szt), teraz odświeżyłem na WD Red 4TB (2szt) i wciąż zadowolony. Te "czwórki" są cichsze niż "trójki" i bardzo sobie chwalę. BTW: system stoi na SSD
  11. Kingu

    Pomoc Jedno IP i dwa serwery WWW

    Jak znajdę chwilkę, to zrobię wątek na ten temat bo widzę że jest zainteresowanie :)
  12. Kingu

    Pomoc Jedno IP i dwa serwery WWW

    Zgodnie z przedmówcami, rev proxy. Ja używam dla dockerów kontenera reverse proxy z Traefik'iem w ten sposób, że wszystkie domeny (utrzymuję DNS na CloudFlare) kieruję na jeden adres IP, a Traefik z konfiguracji każdego kontenera dynamicznie zczytuje jaką domenę on obsługuje i robi...
  13. Kingu

    Sprzedam Dysk twardy 12TB WD GOLD 7200obr (WD121KRYZ)

    Proszę was, tylko nie net-s.pl - ostatnio kupowałem dyski WD-red i czekałem chyba miesiąc! Nie polecam.
  14. Kingu

    Download Ubiquiti UniFi Wi-Fi Management

    Dzięki za hint, faktycznie pomogło po aktualizacji QJDK8 (choć sama aktualizacja JDK nie działała, musiałem odinstalować i zainstalować ponownie).