Recent Content by kivus76

  1. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Wynik testu negatywny. Okazało się że ten Vigor to też złom. Pożyczyłem innego TP-Linka który jest na liście obsługiwanych przez QNAP-a i... działa!!! :me2:
  2. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Znalazłem właśnie w szafie jakiegoś DRAYTEK-a Vigor 2200E, niestety muszę poczekać do rana żeby wpiąć go do WAN-u
  3. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Taki sprzęt już zastałem w firmie więc mój wpływ na zakup = 0
  4. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Zgodnie z życzeniem. Co to znaczy "modem nie jest przeźroczysty"?
  5. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Firewall=OFF PPTP Passtrough=ON UPnP=OFF ID Service Port IP Address Protocol Status Modify 121192.168.1.26ALLEnabledModify Delete 21723192.168.1.26ALLEnabledModify Delete Przekierowanie portów na zewnątrz sprawdziłem za pomocą WhatsMyIP.org | Port Scanners - niestety pusto...
  6. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Gateway jest dobry bo wpisałem tam adres routera, DNS-y mają być z bramy WAN czy mojego routera?
  7. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    OK. Sprawdzę ale jak się zapewne domyślasz po godzinach pracy jak userzy wyłączą kompy... Dam znać o efektach jutro. Na razie dzięki za pomoc. Będę mógł liczyć na dalsze wskazówki jutro koło południa?
  8. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    TL-MR3220 z tego co widzę nie ma go na liście kompatybilnych urządzeń z tym QNAP-em. Test odpada z jednego prostego powodu - jak odepnę tego TP-LINK-a nie mam routera (DHCP, przekierowania portów itd.)... więc z góry jest skazany na niepowodzenie.
  9. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Schemat jest prosty jak drut. 1. Modem kablowy (z TV kablowej (Toya)) -> Router TP-LINK -> QNAS Pytałem adminów od sieci i mam adres IP zewnętrzny - zresztą pingi jak pisałem chodzą - wygląda że całe przekierowanie portów na routerze to ściema...Zastanawia mnie jedna rzecz... W panelu...
  10. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    To już sprawdzałem - bez efektu i dlatego pytam na forum bo pomysły mi się już skończyły...
  11. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Sprawdziłem i niestety zdalnym pulpitem nie można się podłączyć :-( Choć to dziwne. Ale cóż wymagać od urządzenia za 100+/-50zł? Serwer FTP tak samo szwankuje - w lokalnej sieci działa a na zewn. już nie. Myślisz że to problem routera?
  12. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Nie używam UPnP gdyż routera nie ma na liście urządzeń kompatybilnych, poza tym nie widzi go NAS. Port 1723 TCP jest przekierowany i ... efektu brak.
  13. K

    Pomoc Jak skonfigurować serwer VPN aby był widoczny z internetu?

    Witam. Walczę z tematem od paru dni i ... nic. Porażka. Mam zewnętrzne IP (77.237.xxx.xxx) Router TP-LINK (192.168.xxx.xxx) Serwer QNAP TS-212 (192.168.1.26 - adres IP na sztywno) Na routerze przekierowałem port 1723 na adres QNAP-a. Lokalnie udaje się połączyć VPN-em (po adresie 192.168.1.26)...