Recent Content by Korneliusz

  1. Korneliusz

    Pomoc Częstotliwość CPU (TS-251A)

    Aby aktywować tryb turbo w TS-251A i pewnie też innych modelach z Celeronem potrzebujemy: monitor z kablem HDMI, klawiaturę na USB, obraz systemu z modelu np TVS-471 pobrany ze strony QNAP, w wersji takiej jak na naszym serwerze, Zacznijmy od przywrócenia ustawień w biosie. Podłączamy monitor...
  2. Korneliusz

    Pomoc Częstotliwość CPU (TS-251A)

    Jasne, jutro postaram się coś napisać, bo już wiem, że jest mod który polecam każdemu z Celeronem :D Wydajność zauważalnie wzrosła, póki co problemów żadnych nie odnotowałem, a testuję intensywnie. Jedyny minus jest taki, że operację tą trzeba będzie przeprowadzać co update systemu, bo on...
  3. Korneliusz

    Pomoc Częstotliwość CPU (TS-251A)

    Oczywiście czytałem o CPU frequency scaling, niestety wygląda na to że cpufreq jest zablokowane w moim systemie, bo w katalogu /sys/devices/system/cpu brakuje plików służących do wymuszania turbo czy częstotliwości procesora. Według konfiguracji kernela z QNAP GPL funkcja ta powinna być aktywna...
  4. Korneliusz

    Pomoc Częstotliwość CPU (TS-251A)

    Przez ten wątek już przebrnąłem, dlatego turbo w biosie już odblokowalem :) i7z pokazuje mi TURBO ENABLED, ale cały czas częstotliwość stoi na poziomie 1600MHz, niezależnie od obciążenia, dlatego wnioskuję że w moim Celeronie QNAP gdzieś w plikach startowych na sztywno ustawia zegar na tym...
  5. Korneliusz

    Pomoc Częstotliwość CPU (TS-251A)

    Cześć Kombinuję od jakiegoś czasu ze zwiększeniem zegara CPU w moim QNAP TS-251A. Siedzi tam Celeron 1.6GHz, na sztywno oryginalnie ma ustawiony zegar 1.6, mimo że wg danych producenta procesora może się rozkręcić do 2.48GHz, co pomogłoby na pewno przy wirtualizacji. Aby sprawdzić czy hardware...
  6. Korneliusz

    Pomoc OpenVPN - możliwość zalogowania tylko jednego klienta

    Cześć Mam problem z serwerem OpenVPN, po jego aktywacji i wygenerowaniu kluczy, nie mam możliwości połączenia się kilkoma klientami naraz. Pojedynczo klienci łączą się z serwerem, dostają adres IP z przydzielonej puli, lecz gdy w tym samym czasie próbuję połączyć się z innego komputera, ten...