Recent Content by kowalmisiek

  1. K

    Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

    Ja się już raczej poddaje bo nie widzę żadnego światełka w tunelu. zrobiłem flashowanie systemu w qnapie i chciałem wgrać stary soft. Wgrałem 4.3.2 niestety nie działa na nim interfejs www graficzny. Dopiero od wersji 4.3.6 działa interfejs www. Nie wiem czemu tak jest i czego to wina. Więc...
  2. K

    Pomoc Formatowanie Flash i wgrywanie na nowo firmware problem.

    Dysków nie wsadzałem tylko odpaliłem QNAP bez dysków i w qfinder zobaczyłem jaka jest wersja systemu. Edit. Mam pytanie do znawców linuxa. Czy w tej instrukcji n ie jest błąd? https://forum.qnap.net.pl/attachments/dom-pdf.24876/ Polecenie które autor pisze: dd if=name_of_the_image of=/dev/sda...
  3. K

    Pomoc Formatowanie Flash i wgrywanie na nowo firmware problem.

    Robiłem teraz według tego poradnika i zatrzymałem się na końcu przy komendzie: “shutdown –h now” Po wpisaniu jej dostaje możliwości jakie mogę dać zamiast wyłączenie natychmiastowego serwera. root@disaster:~# shutdown –h now Usage: shutdown [-akrhPHfFnc] [-t sec] time [warning message]...
  4. K

    Pomoc Formatowanie Flash i wgrywanie na nowo firmware problem.

    No taka właśnie sprawdziłem w firmie i to samo jest dokładnie
  5. K

    Pomoc Formatowanie Flash i wgrywanie na nowo firmware problem.

    Sprawdzałem na innej klawiaturze zwykłej kablowej USB i to samo jest. Chyba musi być inny problem
  6. K

    Pomoc Formatowanie Flash i wgrywanie na nowo firmware problem.

    Witam. Próbuję tak jak w temacie wgrać n czysto firmware do mojego TS-451. Robię to według tej instrukcji. Firmware Recovery - QNAPedia Wszystko pięknie idzie do pewnego momentu kiedy nagle tracę sygnał video i mam na monitorze brak sygnału przez HDMI. Co może być przyczyną? To jest ostatnie...
  7. K

    Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

    Ja mam niestety tylko 2 rdzenie i oba są zajechane podczas pobierania czegoś przez jdownloader. Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6ffe86bf892dd.jpg Jak widać na obrazku oba rdzenie są zajechane więc to nie jest tak że tylko jeden rdzeń obsługuje jdownloader a 2...
  8. K

    Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

    Niestety ale test który zrobiłeś nie jest dla mnie miarodajny. Masz dużo mniejszą prędkość pobierania u siebie w JD około 5MB/s. Kiedy u siebie na routerze przytnę prędkość pobierania dla qnapa do 50Mb/s i pobiera mi się coś z prędkością około 5MB/s to u mnie też jest ok. CPU ma jakieś tam...
  9. K

    Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

    No nie tyle do Jdownloadera co do zepsutego QTSa. Robili zdalnie różne testy u mnie na Qnapie i się okazało że problem po aktualizacji jest nie tylko na Jdownloaderze. Na download Station też transfer był niższy o połowę w porównaniu z komputerem. Sprawdzali komendą wget i to samo. Wgrywałem...
  10. K

    Pomoc HdStation - Pulpit zdalny przez przeglądarkę

    Panowie mam w tym momencie najnowszy dostępny na mój qnap system QTS 4.4.1 Nie jestem jakimś super jak chodzi o Linux Zainstalowałem HybridDesk Station i w nim niezbędne minimum czyli nic poza HD Player. Czy ten HybridDesk Station to wirtualny system Ubuntu? Moje założenie jest zainstalować...
  11. K

    Pomoc wzrastające użycie procesora - co to może być ?

    1. Photo Station miałem wyłączone ale odinstalowałem też. 2. iSCSI była wyłączona przynajmniej według interfejsu graficznego. 3. Telnet wyłączyłem 4. Transkodowanie miałem wyłączone 5. Serwer SQL MariaDB też wyłączona była. Nie wiem tylko co to jest /sbin/gen_bandwidth <- to było w wersjach...
  12. K

    Pomoc JDownoader2 - szybkości pobierania na Qnapie

    Czy coś się zmieniło w temacie JDownloadera i przeciążonego CPU? U mnie nadal problem występuje a pomoc techniczna od października mi każe czekać cierpliwie bo myślą co z tym zrobić. killjoy chciał bym sprawdzić Twój pomysł z myhd tylko czy masz tyle cierpliwości i możesz napisać tutorial co i...
  13. K

    Pomoc wzrastające użycie procesora - co to może być ?

    No to jest właśnie ten log z http://IP_QNAP/ps.txt który dałem wyżej. Zauważyłem jeszcze że w Status Systemu/Usługi mam włączone Serwer VPN (OpneVPN) oraz Serwer VPN (PPTP) z których nie korzystam. Jak mogę to wyłączyć?
  14. K

    Pomoc wzrastające użycie procesora - co to może być ?

    Co oznacza obcięte? Tyle mi wypluło po wpisaniu ps. Nowy log PID Uid VmSize Stat Command 1 admin 1932 S init 2046 admin 1416 S < udevd --daemon 3083 admin 18492 S /usr/local/samba/sbin/smbd -l /var/log -D -s /etc/config/smb.conf 4337 admin 6960 S...
  15. K

    Pomoc wzrastające użycie procesora - co to może być ?

    Mam też taki sam problem u siebie. Od dłuższego czasu procesor jest bardzo obciążony ostatnio przeinstalowałem też na wcześniejszą wersje QTS 4.3.2 i ten sam problem. Tu log z "ps" [~] # ps PID Uid VmSize Stat Command 1 admin 1932 S init 2 admin SW [kthreadd]...