Recent Content by LuKe9j

  1. LuKe9j

    Pomoc Poszerzenie Pamięcie RAID

    Pigers - dziękuje za pomoc. Operacja zakończona sukcesem. P.S. Dla zainteresowanych: wymiana dysków i odbudowa RAID (wymieniłem dwa dyski 2TB zapełnione w 85% średniej wielkości plikami na dwa dyski 8TB) trwała po ok. 4-5 godzin na jeden dysk. Późniejsze rozszerzenie pojemności i synchronizacja...
  2. LuKe9j

    Pomoc Poszerzenie Pamięcie RAID

    Aktualizowałem firmware do 4.3.6.0959. Teraz pod przyciskiem zarządzaj mam coś takiego: rozumiem, że klikam w "Wymieniaj dyski jeden po drugim". Mam jeszcze jedno pytanie wobec powyższego i tego co znalazłem na forum. Czy po wymianie dysków pojemność grupy RAID 1 zwiększy się automatycznie...
  3. LuKe9j

    Pomoc Poszerzenie Pamięcie RAID

    Dziękuje za odpowiedź. Ad. 1 - Jakie aplikacje masz na myśli? Ad. 3 - Masz jakieś doświadczenia jeśli chodzi o czas? Chodzi o to, że jest to serwer w moim biurze i jeśli dostęp do danych będzie "odczuwalnie wolniejszy" - a pracujemy na dosyć sporych plikach graficznych - może przesunę takie...
  4. LuKe9j

    Pomoc Poszerzenie Pamięcie RAID

    Witam wszystkich! Chce poszerzyć pojemność RAID1. Obecnie mam dwa dyski 2TB, chciałbym powiększyć do dwóch dysków 6 bądź 8 TB. Mam kilka pytań do bardziej doświadczonych użytkowników. 1) Czy coś muszę wiedzieć dodatkowo przed rozpoczęciem poszerzenia pojemności? Nie chce utracić danych. 2)...
  5. LuKe9j

    Pomoc Zdalna replikacja NAS to NAS - prośba o pomoc

    Dzięki za odpowiedź. Co do pkt nr 4, znalazlem cos takiego jak harmonogram zasilania włącz/wyłącz serwer wiec to powinno chyba wystarczyć. Co do pkt nr 5, uwazasz ze polaczenie vpn jest bezpeczniejsze/lepsze dla tego typu operacji?
  6. LuKe9j

    Pomoc Zdalna replikacja NAS to NAS - prośba o pomoc

    Witam wszystkich, poszukuję pomocy w kilku kwestiach. W moim biurze używamy urządzenia QNAP TS-251, do którego w sieci lokalnej podłączone jest kilka komputerów do codziennej pracy. Potrzebujemy robić raz w tygodniu backup danych na dysk fizyczny znajdujący się poza biurem. Chciałem do tego...
  7. LuKe9j

    Pomoc Błędy w przekierowaniu portów

    nie bardzo wiem jak sobie z tym poradzić.. nie wiem na jakiej zasadzie "współgra" ze sobą przekierowywanie portów przy użyciu ustawień qnap i przy ustawień użyciu routera... wklejam jeszcze zrzut ekranu z okna zarządzania przekierowaniem portów routera (router netia-spot) dodatkowo...
  8. LuKe9j

    witam wszystkich

    Witam, zajmuję się obsługa Qnap'a TS-251 w moim biurze. Pierwsze koty za płoty.. :) Pozdrawiam wszystkich.
  9. LuKe9j

    Pomoc Błędy w przekierowaniu portów

    Witam, proszę o pomoc w rozwiązaniu poniższego problemu (2 błędy w przekierowaniu portów) Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc. Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 20160101 Model serwera: QNAP TS-251
  10. LuKe9j

    Pomoc Serwer VPN - problem z mapowaniem dysków

    Dziękuję! Pomogło usunięcie starych poświadczeń i czyszczenie wszystkiego! Jeszcze jedno pytanie w związku z vpn. Po połączeniu się z siecią lokalną biura z domu, w moim komputerze domowym serwer nie pojawia się w otoczeniu sieciowym. Muszę go wywoływać ręcznie wpisując IP w pasku adresu. Czy...
  11. LuKe9j

    Pomoc Serwer VPN - problem z mapowaniem dysków

    Witam wszystkich serdecznie! To jest mój pierwszy post i z qnap'em i sieciami vpn mam do czynienia od kilku dni więc proszę o wyrozumiałość. Utworzyłem kilku użytkowników w interfejsie serwera qnap i przydzieliłem im odpowiednie uprawnienia i dostęp do konkretnych folderów. Użytkownicy tacy...