Pomoc Serwer VPN - problem z mapowaniem dysków

LuKe9j

Passing Basics
Beginner
27 Styczeń 2016
11
1
3
34
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich serdecznie!

To jest mój pierwszy post i z qnap'em i sieciami vpn mam do czynienia od kilku dni więc proszę o wyrozumiałość.

Utworzyłem kilku użytkowników w interfejsie serwera qnap i przydzieliłem im odpowiednie uprawnienia i dostęp do konkretnych folderów. Użytkownicy tacy jak biuro, gość itd. Utworzyłem serwer vpn i udostępniłem wszystkim użytkownikom podłączenia się przez sieć vpn. To wszystko zrobiłem w pracy gdzie w sieci lokalnej znajduję się serwer qnap.

Następnie w domu utworzyłem połączenie vpn i połączyłem się bez problemu do sieci lokalnej w moim biurze (poprzez nazwę użytkownika admin). Mapując poszczególne foldery system windows wyrzucał pytanie o login i hasło. Podawałem login admin i hasło do niego przypisane. Wszystko działało bez problemu. Foldery się mapowały i działały.

Mój problem polega na tym, że teraz gdy odłączyłem zmapowane foldery i próbuję zmapować je na nowo, ale używając innego użytkownika np. biuro nie da się tego zrobić. System ciągle wyrzuca pytanie o nazwę użytkownika i hasło mimo że wpisuję je poprawnie. Dodam, że próbowałem już różnych rzeczy. np. usuwałem całkowicie i konfigurowałem na nowo połączenie vpn.

Jeśli coś niejasno napisałem to postaram się to dokładniej wytłumaczyć i pokazać na jakichś screenach.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

pozdrawiam
Łukasz
 
Dziękuję!

Pomogło usunięcie starych poświadczeń i czyszczenie wszystkiego!

Jeszcze jedno pytanie w związku z vpn. Po połączeniu się z siecią lokalną biura z domu, w moim komputerze domowym serwer nie pojawia się w otoczeniu sieciowym. Muszę go wywoływać ręcznie wpisując IP w pasku adresu. Czy można to jakoś zmienić?

Pozdrawiam!
 
Jeszcze jedno pytanie w związku z vpn. Po połączeniu się z siecią lokalną biura z domu, w moim komputerze domowym serwer nie pojawia się w otoczeniu sieciowym. Muszę go wywoływać ręcznie wpisując IP w pasku adresu. Czy można to jakoś zmienić?
Nie - skąd sieć Windows ma wiedzieć o tej sieci VPN ? Masz odpowiednie regułki w routerze/VPNie ?