Recent Content by m1si0

  1. m1si0

    Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder

    Gdybym nie zaszyfrował dysku na QNAP, a walnął kontenerek VeraCryptem wszystko byłoby ok. Tak mam zaszyfrowany udział i nikt nie potrafi nic z tym zrobić, a qnap umywa rączki. Ja tylko pytam jak ustawić, aby dysk normalnie był do odczytu/zapisu - bo na 90% w tym tkwi problem.
  2. m1si0

    Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder

    I pozamiatane.... Czyli co? Pozostaje podłączyć dysk + drugi dysk do PC i spróbować go sklonować? Ale SHIT - qnap kolejny raz mnie zawodzi... Co gorsza tych danych nie miałem w zarchiwizowanych, a koniecznie część musze odzyskać. MOże Wy macie jakiś pomysł aby dysk nie był "Read Only"? Jest...
  3. m1si0

    Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder

    Tylko skończy BU i śle. Raczej powinienem (?) Są tam dane wrażliwe.
  4. m1si0

    Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder

    Jak już napisałem - QNAP wywala mi błąd odblokowywania. Szyfruję bo to są dane klientów... Czy w takim wypadku nie ma sensu szyfrowanie?
  5. m1si0

    Pomoc Uszkodzony dysk i zaszyfrowany folder

    Hej! Zdarzyło się - jeden dysk padł (WD30EFRX), a mam na nim folder udostępniony zaszyfrowany - nieodblokowany (dane klientów) i nie mogę się do niego dostać. Ponieważ dysk uległ awarii, QNAP przestawił go na "tylko do odczytu" i myślę, że właśnie tu tkwi problem. Robię właśnie backup...
  6. m1si0

    Pomoc Wirtualny przełącznik - problem z połączeniem QNAP

    Szukałem i widzę że podobny temat już był.... Pomoc - Przełącznik wirtualny a brak dostępu do QNAPa U mnie konto admina również było wyłączone jednak po resecie (3sek) admin został odblokowany (niepotrzebnie bo utworzone konto administracyjne również działa), a QNAP zaczął działać. W...
  7. m1si0

    Pomoc Wirtualny przełącznik - problem z połączeniem QNAP

    Hej, Dziś próbowałem uruchomić Virtualization Station. Podczas uruchamiania wszystko się zgadzało brakowało wirtualnego przełącznika, który miał się sam utworzyć. Podczas właśnie tworzenia wyskoczył błąd iż nie można tego zrobić i teraz nie mam totalnie łączności z serwerem. Zresetowałem go po...
  8. m1si0

    Artykuł QNAP udostępnia oficjalną wersję QTS 5.1.0

    Dziś poleciał update - śmiga aż miło (ok. 5h testów). Żadnych problemów - czy to hardware, czy zainstalowane aplikacje. System weryfikacji dwuetapowej - QNAP Authenticator - działa znakomicie ;) 2023.08.08 TS-253D po "przyjęciu" aktualizacji (ponad tydzień temu) także działa bez zająknięcia ;)
  9. m1si0

    Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035

    też nie działało... Reinstalacja systemu pomogła
  10. m1si0

    Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035

    Niestety - po zaznaczeniu opcji włącz odnajdowanie sieci i zaakceptowaniu wraca z powrotem na wyłącz. Nie odnajduje żadnych dysków podczas mapowania - qnap jest jakby pusty
  11. m1si0

    Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035

    nic to nie daje. Jakiś problem z Windows bo nie można zahaczyć opcji odnajdowania sieci...
  12. m1si0

    Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035

    Wyłączone wszystko co się da: Zrobiony reset sieci i wszystkie zalecenia ze strony M$ forum i dalej nic... A biorę sobie laptopa, system też zaktualizowany na max'a i wszystko działa.
  13. m1si0

    Pomoc Dostęp do katalogów SMB błąd windows 0x80070035

    Co najgorsze nic w Qfire nie jest zablokowane: A poświadczenia dla programu poczty i VPN też? Bo tylko takie mam. Nic dla tego adresu IP nie jest przypisane 1687800376 Chyba znalazłem winowajcę - tylko nie mogę tego za żadne skarby przełączyć: