Recent Content by Maciek90

  1. M

    Pomoc Skanowanie na Qnap

    Od instalacji tego zacząłem, tylko co dalej? Dodam jeszcze, że polecenie scanimage -L znajduje skaner tylko za pierwszym razem po uruchomieniu skanera albo po jego odłączeniu i ponownym podłączeniu do Qnap. Każde kolejne odpalenie tej komendy wywala komunikat jak w poprzednim moim poście.
  2. M

    Pomoc Skanowanie na Qnap

    Poszedłem dzięki Tobie krok dalej, ale znowu się zatrzymałem. Niby skaner został wykryty przez scanimage -L ale po wpisaniu scanimage -T nie znaleziono urządzeń SANE i potem scanimage -L też nic już nie znajduje. Może jeszcze jakieś pomysły? [~] # sane-find-scanner # sane-find-scanner will...
  3. M

    Pomoc Skanowanie na Qnap

    Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie wyjaśnić w jaki sposób uruchomić skaner Samsung CLX-3185 podłączony przez USB do Qnap TS-453D? Przejrzałem różne fora i wiem, że należy użyć Sane, ale dochodzę do momentu jak niżej i nie mogę tego przeskoczyć. [~] # sane-find-scanner # sane-find-scanner will...
  4. M

    Sprzedam Qnap TS-251A bez dysków

    Z racji konieczności przejścia na model 4-zatokowy mam na sprzedaż model jak w temacie. Stan jak po wyciągnięciu z kartonu, pełen zestaw, zakupiony wiosną 2018 r. (dostępna faktura). Cena za wariant 4 GB Ram - 950 zł., 8 GB Ram - 1050 zł.
  5. M

    Sprzedam Pamięć RAM 2x2GB

    Na sprzedaż dwie kości pamięci RAM Kingston CBD16D3LFS1KBG/2G 1600 DDR3L 1.35V SO-DIMM o pojemności 2GB każda (łącznie 4GB), wyjęte z Qnap TS-251A. Praktycznie nieużywane gdyż od razu po kupnie serwera zainwestowałem w 8 GB. Cena 70 zł. za dwie szt.
  6. M

    Pomoc Współpraca Qnap z Hikvision DS-2CD2685FWD-IZS

    Jako, że to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Planuję zbudować zestaw z trzema lub czterema kamerami IP do monitorowania mojej posesji i wykorzystać mojego Qnapa do rejestrowania obrazu z tych kamer. W związku z tym mam kilka pytań. 1. Czy Qnap TS-251A z 8 GB RAM...