Recent Content by maki1000

  1. maki1000

    Pomoc Dyski wyjęte z qnap - jak zgrać dane - raid 0

    Użyłem tych poleceń z pierwszego postu ale nic nie dało . Dyski podpięte przez obudowy USB. Po całej operacji i wpisaniu fdisk -l wyświetla mi tak jak w załączniku Dobra. Pokazało mi się na ubuntu w narzędziach dyskowych partycja do zamontowania i to był moj raid. Dzięki
  2. maki1000

    Pomoc Dyski wyjęte z qnap - jak zgrać dane - raid 0

    Na pewno nic się z danymi nie stanie jak jednak nie będzie pod qnap ? Czy jak przyjdzie nas z serwisu i włożę dyski z danymi to powinno zadziałać ?
  3. maki1000

    Pomoc Dyski wyjęte z qnap - jak zgrać dane - raid 0

    Czy polecenia w ubuntu podane w artykule do którego dałem link w pierwszym poście zadziałają z qnap czy tylko S ?
  4. maki1000

    Pomoc Dyski wyjęte z qnap - jak zgrać dane - raid 0

    Nie. Taka sama sytuacja, jeden sygnał dzwiękowy i nic więcej się nie dzieje. Nasa nie ma w sieci, nie wykrywa go też qfinder pro. Nie dzieje się też nic jak podłącze po hdmi do telewizora. Jutro zaniosę do serwisu ale potrzebuje odzyskać jeden film dla klienta z tego RAID 0
  5. maki1000

    Pomoc Dyski wyjęte z qnap - jak zgrać dane - raid 0

    Witam Nas nie startuje do końca - 1 sygnał dzwiękowy i nic się nie dzieje. Próbowałem wsadzić inny dysk oraz resetowałem z tyłu urządzenia igiełką. Ale do rzeczy. Oprócz dysku SSD na którym stał system mam wyciągnięte 3 x HDD, które były spięte w raid 0. Czy mogę te dyski jakoś odpalić bez...
  6. maki1000

    Pomoc Kopia danych z DAS (OSX) na NAS w sieci lokalnej

    hehe muszę mieć maka bo nigdzie indziej nie ma FCPX :) Nie ma innych możliwości ? Czytam o rsync ale nie bardzo kumam o co chodzi. Mac ma rsync wbudowany w terminal więc może jakoś da się z tego skorzystać do mojego zadania ?
  7. maki1000

    Pomoc Kopia danych z DAS (OSX) na NAS w sieci lokalnej

    Nie wiem czy wykryje bo to dysk sformatowany pod OSX, no i DAS muszę mieć podłączonego przez TB2 do maka tak żeby mieć zapis/odczyt na poziomie 300MB/s. Nie da się tego dysku podłączyć tak, że jeden kabel wepnę po USB do NASA a drugi po TB do maka, znaczy podłączyć podłącze ale jak działa TB to...
  8. maki1000

    Pomoc Kopia danych z DAS (OSX) na NAS w sieci lokalnej

    Witam Wydawało mi się, że to będzie prosty temat a nie potrafię sobie z tym poradzić. Mam Macbooka z podłączonym dyskiem DAS 12TB (Raid 0 - potrzebuję szybkości) W tej samej sieci lokalnej mam Qnap-a a na nim system na SDD256GB i 3 dyski po 8TB w RAID5 (wolumen statyczny). Chciałbym żeby na...
  9. maki1000

    Pomoc Instalacja QBittorrent 4

    Witam Pobieram aplikacje z pod tego linka Qnapclub Store: QBittorrent4 i instaluje normalnie w app center. Gdy mam już aplikację i klikam w aplikację wyskakuje komunikat: Ta witryna jest nieosiągalna Serwer xx.xx.xx.130 odrzucił połączenie. Wyszukaj w Google: 223 130 6564...
  10. maki1000

    Pomoc Kodi 18.4 - repozytorium

    Dzięki wielkie !
  11. maki1000

    Pomoc Kodi 18.4 - repozytorium

    Witam Ma ktoś instalkę Kodi leia 18.4 ? Niestety repozytorium nie działa Qnapclub Store: Kodi18 :-(Sama stronka działa, natomiast pobieranie już nie Jestem akurat chory i mam trochę wolnego a mam nowy system i brak możliwość oglądania filmów bez KODI :-(
  12. maki1000

    Pomoc problem z domyślnym sortowaniem plików po udostępnieniu

    Witam Dalej nic się nie zmieniło w tym temacie ? Klient musi sobie sam posortować zdjęcia i nie da się tego ustawić domyślnie ?
  13. maki1000

    Pomoc Niezidentyfikowany użytkownik

    Dzięki w ten sposób dało się usunąć, muszę to teraz zrobić dla każdego folderu
  14. maki1000

    Pomoc Niezidentyfikowany użytkownik

    No właśnie w tym miejscu go nie ma
  15. maki1000

    Pomoc Niezidentyfikowany użytkownik

    Gdy jako admin chcę mu ustawić brak dostępu to mam takie komunikaty i dalej ma zapis/odczyt