Recent Content by marcinek__85

  1. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    Dzięki . pomogło . Teraz zakładam że trzeba poczekać aż pojawi się zamapowany zasób w File Station chyba że trzeba go jakoś jeszcze wywołać.
  2. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    [~] # ifconfig eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:08:9B:E3:44:1F inet addr:192.168.10.100 Bcast:192.168.255.255 Mask:255.255.0.0 UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1 RX packets:92437 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0 TX...
  3. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    odpowiada ip sieci czyli 10.0.0.0 a nas jest pod adresem 192.168.0.2. na WIn oba pinguje i widze pliki. czy jest mozliwe by SYNOLOG'y blokuje QNAPA'a? Dodam ze na tych samych ustawieniach inny S widzi udostepnione zasoby zwlaszcza ze dziala na moich poswiadczeniach. Ma ktoś takie...
  4. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    192.168.0.2 taki ma adres NAS'a co dziwnego to z Windows'a łącze się bez problemu i wszystko pinguje, pobieram. ewidentnie problem jest tutaj z QNAP'em
  5. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    jasne i dlatego wpierw sprawdzilem polaczenie na windows'ie i jak wszystko zadziałało to odpalilem na nas'ie. to mnie martwi bo mam takie same ustawienia co dziwne jak polaczylem sie poprzez PPTP to nagle moglem spingowac serwer na adresie 10.0.0.0 ok.. jesli pinguje po PPTP to mapowanie...
  6. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    to nic nie zmiania bo nadal nie moge sie polaczyc :)
  7. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    domyslnie vpn jest 10.8.0.0/24 i tak mi wyswietla ale on serwer ma na 192.168.0.2 i tak moge go spingowac z windows'a u siebie w sieci / zasoby i http . moja siec przestawilem na 192.168.10.1 probujac polaczyc sie po adresie z vpn 10.8.0.0/24 konczy sie tym samym komunikatem
  8. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    udało się podłączyć open vpn zapomoca komputera do nasa kolegi i widze wszystkie zasoby tak jak trzeba wprowadzilem te same parametry na QNAP i vpn rowno co 1minute rozlacza sie i laczy ponownie proba zamontowania zasobu konczy sie komunikatem mount -t nfs 192.168.0.2:/volume1/video...
  9. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    jestem poczatkujacy w te klocki mozesz udzielic mi bardziej przejrzystej instrukcji? probowalem zamonowac w wyzej wymieniony sposób mount.cifs //192.168.02/katalog_serwera/ /mnt/katalog_docelowy -o user=xxx,password=xxx
  10. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    wracajac do tematu postanowilem dwa nasy spiac VPN'em S serwer -> qnap klient 1. spięte poprzez opoenVPN 2. jak uzyskać teraz dostęp do serwera do jego udostępnionych zasobów?
  11. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    Chciałbym mieć zamapowany zasób i wybierać pliki do kopiowania lub ewentualnie najnowszy plik ktory sie pojawi u niego w katalogu ale bez wgladu w poprzednie pliki przecwiczyłem FTP'a - nie mapuje tak jak robi to S, RTRR - kopiuje zawsze wszystko, Rsync - kazdy ma po obu stronach to...
  12. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    Tak tylko ta usluga powoduje pobieranie za kazdym razem wszystkiego mimo ustawienia by pliki były 10dni wstecz a dodatkowo wstawia katalogi ze znacznikami po kazdym sprawdzeniu. Rozwine troche problem.. Chciałbym zamapować zasób z nasa S znajomego który posiada zbiór filmów tak by moc...
  13. marcinek__85

    Pomoc Montowanie udziałów sieciowych CIFS i NFS w QNAP

    czy tą samą metodą można podmapować katalog FTP? szukam i nie moge znalezc odpowiedniego polecenia