Recent Content by Mariush

  1. M

    Pomoc Błędy S.M.A.R.T a realna kondycja dysków.

    Witam, zakupiłem dwa dyski po 3 TB każdy (WD Red). Zacząłem zagłębiać się w testy dysków S.M.A.R.T. Zaniepokoiło mnie to, iż pierwszy z nich wskazuję następujące wartości: (01) Raw Read Error Rate - 41, (C8) Write Error Rate - 2, Drugi dysk: (01) Raw Read Error Rate - 68, (C8) Write Error Rate...
  2. M

    Pomoc Surveillance Station nie działa opcja Monitoring i Odtwarzanie w Mozilla Fierfox

    Witam, mam problem tak jak w temacie. Kamera skonfigurowana poprawnie, który nagrywa a serwer Qnap zapisuje na dysku. Po kliknięciu w opcje Monitoring lub Odtwórz w aplikacji Surveillance Station wyskakuje komunikat by pobrać aplikacje z serwera o nazwie QMon.exe oraz by zainstalować certfikaty...
  3. M

    Pomoc Połoączenie do Routera Cisco po przez OpenVPN na QNAP

    Witam ponownie, chciałbym zapytać czy jest możliwość po zestawieniu tunelu, zewnętrznie do Qnap, następnie dodatkowo połączyć się routerem? Moja konfiguracja wygląda następująco: - łącze się z zewnątrz do QNAP z adresem 10.0.1.1 (Adres serwera VPN), natomiast jako klientowi przydziela mi adres...
  4. M

    Pomoc Problem z uruchamianiem QNAP NetBak Replicator w Windows7

    Witam. Kliknąłeś prawym przyciskiem myszy na skrót dalej --> właściwości ---> zaawansowane --> zaznacz opcje "uruchom jako administrator"? Jaki system operacyjny?
  5. M

    Pomoc Problem z uruchamianiem QNAP NetBak Replicator w Windows7

    Zobacz prawy przycisk myszy w aplikacji NetBak Replicator, dalej właściwości, czy nie ma opcji by program uruchamiał się zawsze z poziomu administratora.
  6. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Dziękuję za odpowiedź. Może podasz jakiś kontakt do siebie np. adres e-mail w razie dodatkowych pytań? Niechciałbym już zaśmiecać forum, a z tego co widzę nie ma tutaj możliwości pisania wiadomości prywatnych. Pozdrawiam
  7. M

    Pomoc Jak wykonać pulę magazynową na migawki w RAID 1 Dyski 2 x 1 TB?

    Rozumiem. Mam wykonaną replikę na dysku zewnętrznym wiec z powrotem na Qnapa pewnie nie będzie problemu przywrócić. Tylko zastanawia mnie jedno domyślnie na takie migawki zostawia się miejsca około 20%. W moim przypadku będzie to tylko 180GB a danych mam około 500 GB. W jaki sposób odbywa się...
  8. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Dziękuje za odpowiedź. Moje pytanie jednak dotyczy typowo zadań programu Veeam for Windows. Co do szyfrowania danych przez wirus, to miałem na myśli czy plik z kopią zapasową utworzony przez program Veeam, u mnie zajmuje on około 30GB z jednej stacji roboczej, jest podatny na wirus szyfrujący?
  9. M

    Pomoc Jak wykonać pulę magazynową na migawki w RAID 1 Dyski 2 x 1 TB?

    Otóż w swoim Qnapie mam dwa dyski o pojemności 1 TB i pracują w RAID 1. Mam cały jeden wolumin statyczny datavol1 o pojemności 931 GB. Chciałbym uruchomić migawki, jednak w opcjach dyskowych/migawkowych jest informacji, że muszę stworzyć pulę pamięci. Gdy jednak chcę stworzyć tą pulę to taka...
  10. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Dziękuję za wszelkie informacje. Jestem już po testach działa w miarę fajnie. Kopie są odtwarzane bezbłędnie. Jednak mam jeszcze kilka pytań: 1. Czy kopie jakie wykonuje program Veeam na serwerze Qnap są bezpieczne dla wirusa szyfrującego pliki? 2. Jak skonfigurować poprawnie częstotliwość...
  11. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Dziękuje za odpowiedź. Właśnie jestem na etapie testowania tej aplikacji. Na koniec jeszcze zapytam. Czy płytę startowa, dzięki której będę mógł odtworzyć system, wystarczy utworzyć tylko jedną sztukę czy każda stacja robocza takową płytkę musi posiadać?
  12. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Szanowny Panie Adminie... Właśnie, że "wlazłem"... Zadałem pytanie czy jest darmowe w 100%. Zdarza się, że aplikacja jest niby darmowa, a po roku użytkowania np. chcą kasy bo okres "darmowy" się zakończył. Pytanie typowo dla osób, którzy używają tej aplikacji.
  13. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Witam ponownie, po wielu godzinnych próbach, doświadczeniach chyba udało mi znaleźć przyczynę problemu. Opiszę problem dokładnie tutaj, dla przyszłych forumowiczów. Zaznaczę, że do dyspozycji miałem dwa laptopy: - LAPTOP1 z systemem Windows 10 wersja 10.0 - LAPTOP2 z systemem Windows 10...
  14. M

    Pomoc Problem z kopią zapasową systemu Windows 10 na QNAP TS-231P.

    Witam, od niedawna jestem posiadaczem w/w urządzenia. Jestem już na ostatnim etapie jego konfiguracji, a mianowicie wykonywanie systemowych kopii zapasowych na dysku lokalnym QNAP. Kopie te wykonywałem na dwóch stanowiskach komputerowych z systemem Windows 10 i zawsze kończyło się to...