Recent Content by marsaj

  1. marsaj

    Pomoc Bluescreen po utracie połączenia z udziałem iSCSi

    Ponieważ jest szybki oraz system traktuje go jak pamięć lokalną. Dzięki temu mogę na niej np. instalować oprogramowanie czy przetrzymywać biblioteki Lightrooma - tak jak by były lokalnie. To do czego powinienem? Jest na moim urządzeniu, włączyłem i działa. Pytanie tylko czy mój problem wynika z...
  2. marsaj

    Pomoc Bluescreen po utracie połączenia z udziałem iSCSi

    Witam. Od wielu lat używam małego NASA TS-112 na potrzeby domowe. Nie mam z nim problemów z wyjątkiem jednej kwestii, której nie umiem rozwiązać. Korzystam z udziału iSCSI który inicjator podłącza automatycznie po wykryciu dostępności NASa, czyli włączam NAS i dysk pojawia się w komputerze...
  3. marsaj

    Pomoc Samoczynne restarowanie komputera przy wyłączonym Serwerze NAS

    Aż tak wyczerpującej odpowiedzi się nie spodziewałem :-) Dziękuję. Zacznę od sterów bo te na stronie Gigabyte są dawno nieaktualne a win update twierdzi że mam najnowsze choć znalazłem w necie kilka nowszych :-) Postaram się opisać jakie efekty.
  4. marsaj

    Pomoc Samoczynne restarowanie komputera przy wyłączonym Serwerze NAS

    Witam. System jest 64 bitowy. Co do sterów to wszystkie są zainstalowane i w miarę świeże bo niedawno stawiałem system od nowa. Myślę że problem jednak nie tkwi w sprzęcie bo kilka miesięcy temu przeszedłem z AMD na Intela wymieniając prawie wszystkie bebechy z wyjątkiem grafiki dysków i...
  5. marsaj

    Pomoc Samoczynne restarowanie komputera przy wyłączonym Serwerze NAS

    Masz rację Mariusz, mam zaznaczone auto choć przy dysku iSCSI mam brak. Wyłączyłem już automatyczne zarządzanie plikiem wymiany i zobaczę co to zmieni i dam znać. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.Witam. Właśnie zaliczyłem poranny restart komputera czyli niestety wyłączenie pliku wymiany nic...
  6. marsaj

    Pomoc Samoczynne restarowanie komputera przy wyłączonym Serwerze NAS

    Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. Mój system to Windows 7 Pro Płyta Gigabyte p55a-UD3 Na udziale iSCSI nie znajduje się plik wymiany ani żadne pliki potrzebne systemowi do pracy. Znajdują się tam dane które czasami potrzebuje a dla bezpieczeństwa trzymam je na dysku zewnętrznym na...
  7. marsaj

    Pomoc Samoczynne restarowanie komputera przy wyłączonym Serwerze NAS

    Witam. Od dłuższego czasu borykam się z powyższym problemem. Mam na Nasie TS-112 utworzony udział iSCSI. Nas nie jest używany non-stop tylko sam uruchamiam go ręcznie w razie potrzeby a potem o ustalonej godzinie sam się wyłącza. Komputera z kolei nie zamykam tylko usypiam. Problem pojawia się...
  8. marsaj

    WDC WD20EARS standby mode przestał działać

    Mam ten sam problem. Nie ma to związku z wersją oprogramowania. Myślę że ma to coś wspólnego z ruchem w sieci. Nie znam sie na tym ale czuje że ruch w sieci który zawsze się odbywa zawiesza usypianie. Próbowałem wyłączyć wszystkie usługi na moim TS-112 ale to nic nie zmieniło. Po odłączeniu...
  9. marsaj

    Problem z podłączeniem udziału iSCSI TS-112

    Witam. Od paru tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem modelu TS-112.Wszystko jest świetnie ale mam kłopot z podłączeniem udziału iSCSI do kompa. Otóż na serwerze założyłem target i lun oraz uruchomiłem usługę. W windowsie 7 uruchamiam inicjatora iSCSI ale przy próbie odnalezienia portalu...