Recent Content by Martin_80

  1. Martin_80

    Pomoc Połączenie z lokalnymi urządzeniami w sieci LAN via sieć LTE @ QVPN/Qbelt

    Cześć, Jak w temacie mam taki problem z serwerem VPN na QNAP. Chodzi o to że łączę się laptopem zdalnie z zagranicy na mój serwer Qnap w Polsce via Qbelt, i był czas że mogłem logować się jak w lokalnej sieci do urządzeń wpiętych lokalnie we wspólną sieć w której znajduje się mój serwer Qnap...
  2. Martin_80

    Pomoc Podmiana dysku ssd na dysk HDD z grupy "raid single"

    Jak w temacie, mam jeden dysk SSD w trybie group type single (static volume). Chciałbym podmienić ten dysk na HDD 8TB. Niestety wszystkie zatoki mam zapełnione, ale zastanawiam się czy jest w systemie QNAP opcja takiej procedury, gdzie np zwalnia się jedną zatokę tylko w ramach procesu podmiany...
  3. Martin_80

    Pomoc Adaptery USB 2.5Gb z Aliexpress ( Realtek RTL8156BG)

    Znalazłem coś na ten temat. Wygląda na to że rdzeń linuxowy Qnapa przed wersją 5.x nie miał zaimplementowanych sterowników do chipsetu Realtek RTL8156BG. Pod tym linkiem ludzie na forum wykombinowali temat. Ale ciekawe czy obecny kernel 5.x ma już to zaimplementowane bez kombinowania. Link...
  4. Martin_80

    Pomoc Adaptery USB 2.5Gb z Aliexpress ( Realtek RTL8156BG)

    Hej, to jest taki adapter jak w linku poniżej. Pełno tego na aliexpress:
  5. Martin_80

    Pomoc Adaptery USB 2.5Gb z Aliexpress ( Realtek RTL8156BG)

    Czy testował ktoś adaptery USB 2.5GB lan z aliexpress na serwerze QNAP? bazujące na chipsetach Realtek, np Realtek RTL8156BG?? Czy to będzie działać?
  6. Martin_80

    Pomoc dysk z formatem 512e (MG08ACA16TE) a kompatybilnosć z Qnap TS 453be

    Witam Jak w temacie, czy dysk który ma format 512e, będzie działał na serwerze Qnap? Czy może powinienem unikać takich dysków? Zaznacze że interesuję się modelem Toshiba MG08ACA16TE Pozdrawiam
  7. Martin_80

    Pomoc Limit pojemności shared folder, czy nowa partycja na dysku Qnap?

    To pytanie, czemu nie mm opcji nawet ograniczania przestrzeni na "shared folder"? to też przez fakt, że to jest wolumen statyczny?
  8. Martin_80

    Pomoc Limit pojemności shared folder, czy nowa partycja na dysku Qnap?

    Witam Potrzebuję waszej pomocy: czy jest możliwe inicjowanie drugiej partycji na single volume disk? , albo jakiś share folder z ograniczeniem pojemności? Chodzi o to, że co jakiś czas mój laptop wykonuje backup systemu prosto na serwer Qnap. Windows robiąc te kopie, nadpisuje stare wersje...
  9. Martin_80

    Pomoc Znikający UPS

    Ja mam 2 UPSy firmy cyberpower cp1500 i cp1300, i obydwa czasami nie są rozpoznawane (pomaga tylko chwilowe wypięcie kabla usb). Myślę, że coś jest nie tak z systemem Qnapa, ogólnie są jakieś cyrki na poziomie USB. Posiadam Qnap 453Be i np. przedni port USB nie rozpoznaje u mnie dysk HDD via...
  10. Martin_80

    Pomoc Znikający UPS

    Czytałem gdzieś, że może pomóc podpięcie UPSa via hub usb.
  11. Martin_80

    Pomoc [File Station] Failed to move ".............". Failed to access the file. Problemy z przeniesieniem danych.

    Witam Jak w temacie, mam dziwny problem z przeniesieniem danych via file station. Otrzymuję dziwne powiadomienie typu [File Station] Failed to move ".............". Failed to access the file. Reset systemu nic nie pomaga. Spotkał się ktoś z takim problemem?
  12. Martin_80

    Pomoc Qsync: synchronizacja jednokierunkowa z telefonu na NAS (brak opcji pomijania plików o identycznej nazwie).

    hehe, dobre, inżynierowie na Tajwanie. Może dlatego otworzyli w tym roku swoją europejską siedzibę u mnie niemczech :)
  13. Martin_80

    Pomoc Qsync: synchronizacja jednokierunkowa z telefonu na NAS (brak opcji pomijania plików o identycznej nazwie).

    Witam Właśnie na nowo parowałem w Qsync android foldery (synchronizacja jednokierunkowa z telefonu na NAS) i zdziwiło mnie to, że soft nie daje opcji pomijania identycznych plików. Jedyne dostępne opcje to nadpisanie identycznych plików lub zmiana nazwy plików istniejących na Sewerze NAS. Nie...
  14. Martin_80

    Pomoc Uniknięcie powielania błędów @Raid1, 5,6? czy może kopie danych via Qsync?

    Wystarczy dla mnie, że dostanę powiadomienie aplikacji Qsync o identycznej nazwie pliku, lecz innej sumie/wadze pliku. W ten sposób uniknę niechcianej podmianki pliku poprawnego na uszkodzony via synchronizacja.