Recent Content by Marvin27

  1. Marvin27

    Pomoc Rozmiar zdjęć w QuMagie

    Czy generowanie miniatur zdjęć idzie głównie przez CPU, czy można się wspomagać GPU ? Od czego zależy szybkość ?
  2. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    Mam problem jeszcze z pobieraniem nowych filmów, tzn Radarr, nie kategoryzuje mi pobierania do konkrętnych folderów, tylko jest domyślna ścieżka z rTorrentPro /share/Downloads/Downloaded [~] # tree -L 1 /share/Downloads/Downloaded/ /share/Downloads/Downloaded/ ├── Anime ├── Filmy ├── Filmy_4k...
  3. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    Bardzo dziękuje za wyjaśnienie tej kwestii. Wyszło na to, że niestety przerobiłem wszystko ręcznie przez eksplorer plików. Przynajmniej nowe filmy będę miał z automatu.
  4. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    OK, więc: 1. Radarr dzięki funkcji Rename files pozmieniał mi ręcznie nazwy na plikach wideo w katalogach. 2. Niestety nie zmienił już nazw samych katalogów, więc pozostały oryginalne. 3. Chciałbym pozmieniać nazwy katalogów, na takie same jak radarr nadał plikom wideo — czy ktoś może ma jakiś...
  5. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    Aktualizacja: Po wielu testach w końcu mi się udało, zostawiam bo może się przyda: #!/bin/bash source_dir="/ścieżka/do/katalogu_źródłowego" target_dir="/ścieżka/do/katalogu_docelowego" # Utwórz katalog docelowy, jeśli nie istnieje mkdir -p "$target_dir" # Utwórz listę plików i katalogów za...
  6. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    Jak masowo wykonać dowiązania symboliczne ? Jestem w stanie wykonać masowo kopiowanie folderów i podfolderów z katalogu /share/CACHEDEV4_DATA/Rdownload/downloads/movie/ za pomocą polecenia: tree -dfi --noreport | xargs -I{} mkdir -p "/share/Downloads/Downloaded/Filmy/{}" Tylko nie wiem, jak...
  7. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    Cześć. Walki z tym kombajnem ciąg dalszy. Ogarnąłem katalogi, tak jak w poradniku. [/share/Rdownload/downloads] # tree -aF /share/Downloads/ /share/Downloads// ├── Downloaded/ │ ├── Anime/ │ ├── Filmy/ │ ├── Filmy_4k/ │ └── Seriale/ ├── @Recently-Snapshot/ │ └── desktop.ini ├──...
  8. Marvin27

    Pomoc Pytania i odpowiedzi do poradnika "Kombajn do pobierania i zarządzania multimediami - instalacja (start)"

    1. Używałem i używam Rtorrent-Pro, to domyślnie mam stworzony schemat katalogów — czy mam stworzyć na nowo katalogi jak są pokazane w poradniku w pierwszym poście? 2. Czy usuwając katalog /Rdownload/medialibrary, to reszta plików w katalogach /Rdownload/complete/ i /Rdownload/downloads/...
  9. Marvin27

    QNAP TS-873-8G

    Cześć. Chciałbym rozbudować NAS o większą pamięć RAM. Jakie modele będą pasować do tego modelu ?
  10. Marvin27

    Pomoc Konto admin

    I oto właśnie chodziło, szukałem tej drugiej opcji, bo mam konto z prawami administratora, ale dla SSH potrzebowałem właśnie konta admin z ID 0. Bardzo dziękuje.
  11. Marvin27

    Pomoc Konto admin

    Cześć. Jakimś cudem nie mogę zalogować się na koncie admin, czy oprócz restartu na 3 sekundy, jest inna opcja. (próbowałem i QTS jakby się mi zwiesił, dioda STATUS migała na przemian — musiałem zrobić twardy reset). Czy można podłączyć się przez terminal na wyjściu 3.5mm jack z tylnego panelu ?
  12. Marvin27

    Zakup karty QM2-2P-344A i QXG-2G2T-I225, czy lepiej QM2-2P2G2T

    Cześć. Już raczej nie aktualne, bo zakupiłem kartę QM2-2P-344A, oraz 2 portową kartę sieciową oparta na Intel i226V.
  13. Marvin27

    Pomoc Teoretyczne przeniesienie systemu z HDD na SSD - jak wykonać poprawnie, by coś nie zepsuć?

    Zgłosiłem ten problem przez Helpdesk i proszą o włączenie zdalnego wsparcia.
  14. Marvin27

    Pomoc Teoretyczne przeniesienie systemu z HDD na SSD - jak wykonać poprawnie, by coś nie zepsuć?

    W logach: Informacje 2023-08-06 11:14:27 --- --- Web Desktop Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/115.0.0.0 Safari/537.36 Storage & Snapshots Volume [Storage & Snapshots] Started removing volume "WOLUMIN_1". Storage...