Recent Content by mate166

  1. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Czesc, Poki do dziala w pelni, ale zrobilem sobie kopie najwazniejszych danych.
  2. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Jasna sprawa, niemniej dane już mam więc to najważniejsze. Generalnie to sprawdzę jak długo pociągnie jeszcze :)
  3. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    NAS żyje po wlutowaniu rezystora, dyski w pełni sprawne. Zrobił sprawdzenie wszystko działa. Kopia zapasowa się robi na przyszłość. Temat do zamknięcia.
  4. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Tak zrobie niemniej wolałbym jednak wcześniej mieć moje pliki na innym dysku. Dzięki Panowie za rozjaśnienie sytuacji !
  5. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Dla takiego zielonego żuczka jak ja to jakies czary :D Niemniej będę się musiał nauczyć czarować jak moje badziewie się nie podniesie ;)
  6. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    A może wiesz co powinienem szukać ? Jakiego modelu ? Żeby nie władować się znowu na minę. Tak naprawdę TS-251 był mi wystarczający nie wymagam nic więcej.
  7. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Czytałem i widziałem już stronkę QNAPa do sprawdzenia czy dyski z TS-251 będą kompatybilne z jakimiś innymi. Nie jest różowo bo w zasadzie większość co można dobrać to używki. 251+, 253A itp, ale boje się trochę, że za chwilę wystąpi to samo co u mnie bo to poodbno wada fabryczna. Muszę coś...
  8. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    No wlaśnie myślałem, że przez PC lepiej, ale widzę, że nie. Może macbook sobie lepiej z tym poradzi, ale nie nie mam akurat kurde przejściówki zeby to podłączyć. No nic zostaje mi narazie kupić rezystor i spróbować tak, a jak nie to będę kombinował. Pytanie jeszcze jedno - jak reanimuje NASa...
  9. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Czyli jest szansa, że dysku szlag nie trafił tylko ma nieodpowiedni format. Chociaż coś :) Znaczyłoby to, ze jak reanimuje NASa to czym prędzej muszę sobie zrobić kopie ważnych plików poprzez USB na kolejny dysk. Trochę parodia, bo myślałem, że jak będę miał 2 dyski w NASie to prawdopodobieństwo...
  10. mate166

    Pomoc NAS TS-251 padł, jak zrzucić dane z dysku/dysków ?

    Czołem Panowie, Padł mi TS-251, usterke zdiagnozowałem, bede lutował rezystor 100 ohm jak tylko go kupie. Niemniej pracował na 2x 2TB dyskach w Raid 1. Chciałbym zrzucić dane z dysku na PC, ale niestety po podłączeniu dysku bezpośrednio do PC robią się schody. Pojawia się kilka partycji, na...