Recent Content by MateuszK

  1. MateuszK

    Pomoc Uszkodzenie dysku

    Witam, Na początku napiszę: mój błąd: mea maxima culpa. Miałem 3x3TB, dokupiłem 4-ty dysk. Źle zmiigrowałem RAID, zamiast rozszerzyć do 6-stki dodałem miejsca do 5-ki. Niewiele myśląc (po odbudowie macierzy) otworzyłem stronkę: Migracja poziomów RAID i powiększanie pojemności RAID online ...
  2. MateuszK

    Pomoc Wirtualizacja Win2012R2 - problem z siecią QNAP 451

    Zdaję sobie sprawę, że z pustego to i Salomon nie naleje, ale nie sądziłem, że będzie to aż takie wąskie gardło... Wydawało mi się, że jeszcze jak się ssd włoży to będzie to jakoś śmigać, a tu psikus. Pomyślę jeszcze nad zbondowaniem portów... PS: jak zbondowane porty padną (np zwarcie będzie)...
  3. MateuszK

    Pomoc Wirtualizacja Win2012R2 - problem z siecią QNAP 451

    @pigers serwer ma statyczne ip, to samo wirtualka, wynegocjowany 1000mbs, jumbo frame 1500 - standard, active backup up/up @Silas Mariusz switch negocjuje gigabita, transfer jaki wychodzi przez vswitch to 10MB/s czyli coś mało jak na gigaibit....
  4. MateuszK

    Pomoc Wirtualizacja Win2012R2 - problem z siecią QNAP 451

    Witam Was, mam dość nietypowy problem: fizyczne interfejsy sieciowe są spięte w tym momencie jako backup, wpięte są do switcha gigabitowego, negocjuje na porcie gigabit full duplex, ale transfer jest koszmarny - 10MB/s (widziane z poziomu interfejsu virtualization station). Wirtualka to serwer...
  5. MateuszK

    Pomoc Cache SSD czy dodatkowy wolumin RAID

    Witam Was Zakupiłem TS-451. Chcę na 2 maszynach wirtualnych postawić Microsoftowego DC-ka i WDS-a. Aktualnie w macierzy znajdują się 2x3TB RED (RAID1)+ ssd 250 evo (cache) Mam dylemat czy: 1. Wyjąć ssd i tylko na potrzeby wirtualek wstawić raid na greenach 2x640 (RAID1) 2. dokupić jeden dysk 3TB...
  6. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Mi chodzi teraz o dane np dostępu do plików itd - czy nowe urządzenie QNAP skanuje uprawnienia, acl-ki, czy widzi po takiej migracji same pliki - chodzi mi głównie o stare ustawienia dostępu do zasobów skonfigurowane przez www
  7. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Jeszcze jedno pytanie: zakładam padakę tego pudełeczka. Przekładam dyski do drugiego QNap... i co wtedy? czy mam dostęp do danych? Jak to wygląda? Rozumiem, że QNapy korzystają z EXT4 jako systemu plików, czy jest możliwość aby taki dysk odczytać na 'zwykłym' komputerze, albo inaczej, czy qnap...
  8. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Mam jeszcze jedno pytanie: jak to jest z RAM? Czy całość zainstalowanego RAM jest pod usługi typu wirtualizacja czy należy w tym uwzględnić też hosta? Czy WDS-a uciągnie bez problemu?
  9. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Wiem, aktualnie te dwa dyski są spięte w mirror, zdegraduje macierz, przożyłbym 1 dysk do QNAP, potem format, kopiowanie ze starego NAS i upgrade do mirroru na QNAP. Tak to sobie wymyśliłem. Dobrze? EDIT: czy odpowiednikiem RACK dla 453 PRO jest 451U?
  10. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Dzięki za odpowiedź. Dyski mam w starym NAS na Atomie - 2x3TB wd RED, to jeden zakup odpada. Wtedy możnaby zwiększyć ilość RAM w QNAP-ie do 8GB za tę kwotę.
  11. MateuszK

    Zakup serwera pod wirtualizację

    Witam, zdaję sobie sprawę, że to forum QNAP, ale jednak :-) aktualnie posiadam mały komputerek na atomie, 4GB RAM, ssd systemowy, który pełni rolę NAS. Działa pod Debianem (OMV). Mini-ITX Motherboard, Embedded Mainboard, Intel Atom N2800, All-In-One, Dual Core - atxpower Jestem zmuszony do...