Recent Content by Mattley

  1. Mattley

    TS-251+ (16GB RAM)

    Witam, No zgodnie ze specyfikacją masz rację ale gdzieś wyczytałem że ktoś spróbował i chodziło. Ponoć nie e wszystkimi kośćmi pamięci ale ja wyciągąłem dwójkę i wsadziłem 2x8GB. I poszło... Zresztą na forum tutaj był wątek o tym gdzieś i część ludzi podobnie jak ja spasowali dobrze kości...
  2. Mattley

    TS-251+ (16GB RAM)

    Przepraszam za kłopot już wprowadzam informacje... Qnap TS-251+ 16GB RAM (8GB które było oryginalnie kupione oraz 8GB dodane). Sprzęt używany w warunkach domowych, nie poddawany żadnym ekstremalnym zadaniom - rzucenie na tv jakieś treści multimedialnej, magazyn photo i plików. Cena 1500 zł...
  3. Mattley

    Kupię TS-251+ lub TS-253A

    Zapraszam na priv: kun13@wp.pl. Jest do wzięcia TS-251+ 16GB RAM Pozdrawiam
  4. Mattley

    TS-251+ (16GB RAM)

    Witam..... być może będzie do wzięcia TS-251+ (16GB RAM)... Jakby co to proszę o kontakt... ps. przepraszam za podłączenie się do wątku ale nie mam możliwości bezpośredniego napisania do użytkowników (nie wiem czy o w ogóle taka opcja na forum jest)
  5. Mattley

    Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

    I tak też robiłem.... więc chyba jakieś doświadczenie mam... :)
  6. Mattley

    Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

    Mariusz z tego co napisał na 90% ten sam problem co u mnie... zresztą ten sam model NAS'a więc podejrzewam, że to chyba jakaś "zorganizowana akcja" :) - znaczy awaria, która dopada akurat ten model (ktoś wcześniej w innym wątku opisywał i pokazywał nawet, ten sam problem). U mnie nie pomogło...
  7. Mattley

    Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

    Miałem ten sam problem. Wyjmij dyski i nic nie kombinuj. Sprzęt wyślij (jeśli jest na gwarancji) do serwisu. To wina elektroniki. Mojego trzymali ze dwa tygodnie niestety. Przyszedł i po wsadzeniu dysków wszystko odpaliło bez problemu. Na przyszłość pamiętaj o robieniu backup'u na innym dysku...
  8. Mattley

    Instruktaż/Tutorial Odzyskiwanie danych z uszkodzonego NAS TS-253Pro

    Witam, Chciałbym podzielić się moim problemem i moim rozwiązaniem: Problem: ciągły restart NAS TS-253Pro w firmie. Praktycznie brak możliwości dostania się do NAS'a zarówno zdalnie jak i po LAN. Brak możliwości dostania się do danych (RAID1). Przyczyna problemu: nieznana, prawdopodobnie...
  9. Mattley

    Pomoc TS 253 Pro - restarty i sygnały dźwiękowe co 2-3 sek.

    Witam, Mam ten sam problem.... daj znać jak się skończyła Twoja historia... Ja będę walczył od jutra bo dziś już nie jestem w stanie się do NASa dostać zdalnie.... Pozdrawiam
  10. Mattley

    Pomoc Likwidacja RAID 1 i dodanie nowego dysku twardego

    Wstawię 2TB nowy dysk i zrobię konfigurację systemu z kopii bezpieczeństwa z panelu WWW. Potem wstawię jeden dysk 1TB na którym mam dane. Ten dysk to dysk który teraz chodzi w tym Qnapie i mam tam zrobionego RAIDA 1. To czy jak go włożę do "nowej" konfiguracji to dane będą widoczne i czy jak je...
  11. Mattley

    Pomoc Likwidacja RAID 1 i dodanie nowego dysku twardego

    No zrobiłbym to ale boje się tego przywracania. Tzn. liczę na to, że kopia ustawień z panelu WWW tak jak pisałem zrzuci mi wszystkie ustawienia dotyczące konfiguracji systemu. Natomiast boję się przywracania z backupu bo nie wiem jak będzie z prawami dostępu do plików kiedy będę to robił z...
  12. Mattley

    Pomoc Likwidacja RAID 1 i dodanie nowego dysku twardego

    Witam wszystkich i proszę o pomoc/radę Mam 2 pytania: 1. Jakiego użyć wolumenu aby móc obsługiwać migawki? Teraz nie mogę bo pewnie mam zły wolumen utworzony. 2. Jak podmienić dyski? Sytuacja jest taka: Mam w swoim NAS dyski 2x1TB w RAID 1. Dokupiłem dysk 2TB i mam zamiar go wsadzić ale...
  13. Mattley

    Pomoc w wyborze pierwszego NAS'a

    Witam, Jeśli wystarczy Ci dwudyskowiec to weź TS-251+ lub TS-253PRO. To bliźniacze modele różnią się drobiazgami a na jeden z nich trzeba zwrócić uwagę: w TS-253PRO są tylko porty USB 3.0 co rodzi problemy w VM. Posiadam oba te modele i jestem z nich zadowolony. PRO generalnie do firmy bo do...
  14. Mattley

    TS-251+, a TS-253 Pro - wskazanie różnic, który wybrać.

    I w końcu który model kupiłeś?
  15. Mattley

    Pomoc Upgrade Ram TS-251

    Mam nadzieję, że podzielę się po południu radosną informacją, że GOODRAM'y które mam chodzą w konfiguracji 16GB. Dzięki jeszcze raz. Pozdrawiam Dobra informuję, że TS-251+ przyjął dziś bez bólu pamięci GOODRAM GR1600S3V64L11/8G - 2x8GB i wszystko pięknie śmiga. Pozdrawiam :)