Recent Content by max85

  1. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    Taki update po 3 latach. Mój qnap wciąż działa :) Ktoś pytał czy były problemy po - u mnie nic takiego nie zauważyłem.
  2. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    ilka postow wyzej wrzucilem nie mam pojecia :/ ale na szybko sprawdzilem https://www.intel.com/content/dam/www/public/us/en/documents/specification-updates/Celeron-J1900-N2807-N2930-IoT-SU-Addendum.pdf i niby ten procesor tez jest wrazliwy na ta podatnosc z lpc ... ale nikt o tym na necie...
  3. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    po prostu przylutowalem :) był klocek, juz przeznaczony na złom, a tu niespodzianka i ożył :)
  4. max85

    Pomoc TS-X53B / TS-X53Be uwalony BIOS błędną metodą aktualizacji lub wsadem

    according to https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=45&t=135089&start=180 also another models like TS-251 - it works for them.
  5. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    ja wzialem 100ohm 5% - czyli "standardowy" :)
  6. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    polecam :) Ja zaczynam szukac dyskow do niego :D ciezko bylo znalezc, ale jakis stary rezystor znalazlem (duzy jakis ale jest) - niezbyt elegancko wyglada aledziala :) dodatkowe info: [How To] Recover no beep / dead Intel based Qnap x53/x51 (2014~2016?) - QNAP NAS Community Forum Basically I...
  7. max85

    Pomoc TS-X53B / TS-X53Be uwalony BIOS błędną metodą aktualizacji lub wsadem

    Panowie/Panie - wlasnie dzieki QNAP TS-453 Pro stuck on "SYSTEM BOOTING" - Page 12 - QNAP NAS Community Forum naprawilem swojego TS-430pro :) tu moj wątek: Udzielamy pomocy - TS-453Pro - reanimacja /My TS-430pro reanimated successfully! :D check my link. To solve - 1x 100ohm resistor ;)
  8. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    Qnap naprawiony! koszt naprawy 0.10zł :D na podstawie QNAP TS-453 Pro stuck on "SYSTEM BOOTING" - Page 12 - QNAP NAS Community Forum - nowy post... kupujemy rezystor 100ohm i lutujemy go w złącze LPC_CN1 miedzy pinem 1 i 10 :D qnap działa! wiele osob z tego wątku wyzej potwierdza ze...
  9. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    po czym poznac ze uwalony procek?
  10. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    hey, niestety ale poki co reanimacja stoi w miejscu - probowalem programatorem szeregowo sie podlaczyc ale niestety nic nie wypluwa :/ bios przeprogramowany, dom podmieniony - i nic :/
  11. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    tego sie obawiam, czy rebaling by pomogl czy raczej nie? okazuje sie ze moj programator - wystarczy ze przeloze zworke i dziala jako szeregowy :) wiec jutro cd testow
  12. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    ostatni raz bawilem sie z 10-15 lat temu ft232. Pytanie co kupic by sie bawic - to starczy? przykladowo: FT232 konwerter USB UART RS232 TTL ARDUINO
  13. max85

    Pomoc TS-453Pro - reanimacja

    bios zrobilem update przez: (klipsem bezposrednio na kosc bios) wszystko ladnie poszlo. Niestety 3 różne wersje bios nie rozwiazuja problemu ok, COMa widze :) pytanie jak / czym tam sie podpiac i czy podpieciu bede widziec konsole od razu po starcie nasa? zeby cokolwiek widziec co bios...