Recent Content by MaxBo223

  1. M

    Pomoc Przekierowanie HBS3 na konkretny interfejs (adapter wifi)

    Własnie synchronizuję z Google. Dlatego opcji wyboru interfejsu nie ma.
  2. M

    Pomoc Przekierowanie HBS3 na konkretny interfejs (adapter wifi)

    Opcja wyboru interfejsu nie działa, jeśli synchronizacja jest z chmurą. Why can't I configure network settings in HBS sync jobs to the cloud?
  3. M

    Pomoc Przekierowanie HBS3 na konkretny interfejs (adapter wifi)

    Jakimś cudem nie mam zakładki Network. HBS 3 wersja 23.09.0921 Aktualizuję na bieżąco...
  4. M

    Pomoc Przekierowanie HBS3 na konkretny interfejs (adapter wifi)

    Cześć, proszę o wsparcie ;-) Mam TS 251+ połączony z jedną siecią przez kabel, a z drugą przez adapter wifi. Co ważne, to są odrębne sieci. Ta kablowa jest bezpieczna, ale ma dość małą przepustowość. Ta podpięta przez wifi jest ogólnie mówiąc mniej bezpieczna, za to ze sporym transferem. Chcę...
  5. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    Dzięki, to już jakiś ślad ;-)
  6. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    To było znakomite, dopóki nie wymyślono szyfrowania "w locie". Pytanie jednak, czym to szyfrowanie w locie zrobić synchronizując katalogi z Qnapem?
  7. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    Chcę mieć silniejszą ochronę - nawet jeśli ktoś pokona logowanie / dostęp do katalogu, niech się odbije od szyfrowania.
  8. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    No dobra, z szyfrowaniem folderu współdzielonego popróbowałem. I problem jest taki - żeby synchronizować prze Qsynca, trzeba folder odszyfrować. Biorąc pod uwagę fakt, że chcę mieć synchronizację stale włączoną, to niefajnie. Wolałbym, żeby dane w żadnym momencie na NAS nie były w wersji...
  9. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    Dzięki, podziałam z szyfrowanym udziałem sieciowy - bo oczywiście chodzi o szyfrowanie danych ;-)
  10. M

    Pomoc Synchronizacja i szyfrowanie

    Cześć! Używam do synchronizacji Qsynca, ale chcę żeby to co idzie na NAS było szyfrowane. Qsync takiej opcji nie ma. Wiem, że można zaszyfrować cały dysk lub katalog. Nie lubię jednak szyfrowania na dyskach NAS. Prościej jednak byłoby, gdyby szyfrowanie robił program synchronizujący w...
  11. M

    Pomoc Dostęp po VPN - split tunneling albo coś podobnego

    Znalazłem rozwiązanie: Split Tunneling in OpenVPN Client on Windows Oficjalny klient OpenVPN umożliwia split tunneling po IP. To send only two IP addresses through the VPN tunnel (example 104.16.154.36 255.255.255.255, 104.16.155.36 255.255.255.255) : Disconnect the client from the...
  12. M

    Pomoc Dostęp po VPN - split tunneling albo coś podobnego

    Cześć! Sorry za pytanie, ale jestem laikiem. Mam w firmie Qnapa, z którym chciałbym ustawić synchronizację jednego katalogu z laptopem, na którym pracuję zwykle poza firmą. Problem w tym, że jak połączę się przez VPN z laptopa do firmy, to mam strasznie wolne łącze. Dla synchronizacji w tle...
  13. M

    Sprzedam Sprzedam TS-251+

    Cześć! Sprzedam używany, ale w perfekcyjnym stanie TS-251+ - pamięć 8 GB - 2 x dyski WD RED (4TB) - WD40EFRX-68N32N0 - dedykowane do NAS - 2 x RJ45 - wyjście HDMI - QTS 5 Dyski są w bardzo dobrym stanie, nie mają żadnych błędów. Wszystko mam od nowości, Qnap używany głównie do backupów...
  14. M

    Pomoc Odzyskiwanie backupu Xopero z chmury po całkowitej utracie NAS

    Witam wszystkich! Próbuje rozgryźć Xopero. Do tej pory, korzystając z innego softu, dane backupów wysyłałem do chmury. Z ewentualnym odzyskaniem nie było problemu, bo każdy backup był do odszyfrowania na hasło. Nie wiem, czy tak można zrobić z Xopero. Wyobraźmy sobie taką sytuację: robię...
  15. M

    Pomoc Backupy po ściągnięciu z OneDrive na WIN - zawsze erorr przy otwieraniu w QuDedup

    Witam Was! Mam problem z backupami na OneDrive dla biznesu - backupy są przesyłane na OneDrive, ale po ich ściągnięciu na Windows próba odtworzenia przez QuDedup zawsze kończy się errorem. Po kolei. Robię backupy z Win na Qnap TS-251+ - przyrostowe za pomocą EasyUS Todo Backup. Po przesłaniu...