Recent Content by McV

  1. McV

    Pomoc UPS CyberPower do TS-251d

    Cześć, Będzie działał. Dzisiaj podłączyłem UT850EG-FR (też nie ma go na liście) do mojego QNAP-a TS-351. QNAP od razu rozpoznał co to za urządzenie, jaki model, wyświetlił stan baterii, czas pracy itd...
  2. McV

    Instruktaż/Tutorial QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?

    Po angielsku to znacznie lepiej wygląda i od razu wpada w oko. ;-) Dzięki. :-)
  3. McV

    Instruktaż/Tutorial QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?

    Hmm... to znaczy? $ cd ~ $ pwd /share/homes/myuser Czy to jest "home dla userów"? Sorry, jeśli zadaję lamerskie pytania, ale ten "Q-linux" jest jakiś "inny". ;-)
  4. McV

    Instruktaż/Tutorial QNAP od środka, czyli grzebiemy w linuchu - Jak sobie ułatwić?

    Cześć, Zainstalowałem MC 4.8.20.0 i mam pytanie - jak to zrobić, żeby domyślnie zawsze uruchamiał się w kolorze po wpisaniu mc zamiast mc -c. Dotychczas na wszystkich linux-ach, z których korzystałem miałem tak, że było to domyślnie gdzieś ustawione i nigdy nie musiałem tego zmieniać. I jeszcze...
  5. McV

    Pomoc 2 x SSD + 3 x HDD - jak to ogarnąć? Prośba o sugestie

    Dzień dobry, Wiem, że już było kilka postów z podobnymi pytaniami i zapewniam, że prześledziłem większość z nich z należytą uwagą :Nerd: ale niewiele znalazłem na temat takiej konfiguracji, w której występują 2 dyski SSD. Zaczynam swoją przygodę z QNAP TS-351-16G i zastanawiam się jak najlepiej...
  6. McV

    TS-332x czy warto? Nie widzę tu nic na temat tego NAS-a.

    Dziękuję za odpowiedź. Czy możesz rozwinąć myśl, że "tam ramu nie wymienisz"? Wg specyfikacji teoretycznie można w nim rozszerzyć RAM do 16GB (pojedynczy moduł), a na Amazonie widziałem nawet jakieś zamienniki. Ale fakt, że informacji o tym NAS-ie jest jak na lekarstwo. Ten model wydawał mi się...
  7. McV

    TS-332x czy warto? Nie widzę tu nic na temat tego NAS-a.

    Witajcie, Czy ktoś tu posiada NAS TS-332x? Nie mogę tu znaleźć nic na jego temat, a przymierzam się do jego kupna. Od razu chciałbym kupić pamięć RAM do rozszerzenia, ale też nie mogę znaleźć nic na temat modeli tańszych zamienników pamięci pasujących do tego modelu. Czy ktoś rozszerzał w nim...