Recent Content by mehegroth

  1. M

    Pomoc Oglądanie filmów z Qnap na Smart TV

    ok, faktycznie okazało się to banalnie proste. Dzięki za pomoc temat do zamknięcia.
  2. M

    Pomoc Oglądanie filmów z Qnap na Smart TV

    hmm ok, brzmi banalnie :) będę próbował. Dzięki.
  3. M

    Pomoc Oglądanie filmów z Qnap na Smart TV

    Witam, nie rozumiem o co chodzi w tych wszystkich poradnikach odnośnie przesyłania/oglądania filmów na TV z zasobów Qnap. Mam jakiś telewizor Samsunga Smart TV (coś takiego SAMSUNG UE55AU7192 55" LED 4K Tizen TV) i mogę z niego jakoś oglądać filmy z serwera? Widziałem w poradnikach jakieś...
  4. M

    Pomoc Rozbicie Raid1 na pojedyncze dyski

    ok, dzięki za odpowiedź. Trochę słabo, że nie da się tego rozbić :(
  5. M

    Pomoc Rozbicie Raid1 na pojedyncze dyski

    Witam, jak w temacie da się rozbić Raid1 na pojedyncze dyski bez utraty danych jak tak, to proszę o wskazówkę jak to zrobić. Jest to system z dwiema kieszeniami na dysk i obie są zajęta, pracują w Raid1. Dążę do tego by Dysk1 był na nim system i jakieś mniej ważne dane, a Dysk2 bez systemu w...
  6. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    Dziękuję, za wszystkie odpowiedzi Twoja pomoc jest nieoceniona. Pozdrawiam.
  7. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    Tak podawałem adres z HTTPS, to samo tyczy się jak do portu 443 czyli do routera chce się wbić też jest komunikat i dla 4443 ustawiłem logowanie do systemu tam również ten sam komunikat i nie wiem czy faktycznie jest ryzyko, że to połączenie jest nie pewne
  8. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    właśnie nawet poprzez adres jest problem. Ale to będę z administratorem sieci w firmie gadał jeszcze może tu coś wywalczę. A czy u Ciebie jak się łączyłeś do strony po 8081 to było problem z szyfrowaniem? Bo jak widać na zdjęciu jak z tel się łącze mam komunika o braku certyfikatu - wiesz może...
  9. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    Tak więc chcę mieć wystawioną stronę PS. ostatnio pisałem, że nazwa.myqunapclound.com nie działa jak należy teraz działa, dziwne chociaż nie wiem na jakim poracie zakładam, że na 80 jednak jak robię nazwa.myqunapclound.com:8081 to: z telefonu wczytuję stronę Dawid ale bez HTTPS jest ono...
  10. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    no ale to by również przez UPnP blokował? Przez UPnP przechodzi, ręcznie nie... :(
  11. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    tylko nim operator zmienił rounter na inny to wtedy po nazwa.myqunapcloud.com bez niczego szło do strony, stąd moje zdziwienie. No i nadal nie rozumiem dlaczego mimo ustawionego przekierowania na port 80 przy teście z qunap jest błąd a jak robię UPnP to przechodzi:( poza ustawieniem chciałbym to...
  12. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    w ogóle nie rozumiem Twojej odpowiedzi? nie widzę tu odpowiedzi dlaczego nazwa.myqunapcloud.com nie prowadzi mnie do strony WWW tylko do panelu administracyjnego
  13. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    ok udało się dostać do routera i nadal jest kilka problemów: jak mam włączone UPnP wszystkie przekierowania są ok ale jak wspominaliście UPnP samo zło więc przekierowałem ręcznie jednak wtedy dla 80 przekierowanie nie działa? dlaczego? co jest nadal nie tak? Kolejna sprawa to dostęp do...
  14. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    Dziękuję, faktycznie poprzedzając https zadziałało - jakieś słowo wyjaśnienia do tego dlaczego tak poszło a wymuszając port już nie?
  15. M

    Pomoc Nic nie działa stabilnie

    Kolejne pytanie się zrobiło, jestem już w domu więc łącze się z NAS poprzez sieć lokalną 192.168.0.101 i tu po porcie 8080 oraz 80 zarządzanie przez WWW działa ale przez szyfrowane 443, 8081 NIC głucho dlaczego? nie mogę wewnątrz łączyć się bezpiecznie? Powtórzę się, nie ogarniam o co tu chodzi :(