Recent Content by midzi

  1. midzi

    Logowanie z kilku komputerów na jedno konto

    Witajcie, mam ja sobie użytkownika, do którego udziału wrzuciłem pliki potrzebne mi do pracy. Tak się składa, że zajmuję się naprawianiem tego, co ludzie popsuli, więc chciałbym mieć dostęp do tego katalogu z wielu maszyn a przy tym nie chciałbym pozostawiać tego katalogu jako publiczny...
  2. midzi

    Padła Samba

    Odpowiadam sam sobie, wystarczy wklepać w konsoli: cp /etc/default_config/smb.conf /etc/config/ Niestety, jeśli mamy potworzonych dużo udziałów, trzeba się sporo naklikać. Przy okazji, taka uwaga: Jestem niewidomym użytkownikiem komputerów i korzystam do pracy z maszyną ze specjalnego programu...
  3. midzi

    Padła Samba

    Cześć, kompletnie nie wiem, co się stało. Serwer wczoraj pracował sobie bezproblemowo, dziś rano jeszcze też. Zostawiłem mu na screenie slimrata z listą plików, aż tu widzę, że: 1: Zapomniał, jak się nazywa. 2: Q-finder krzyczy, że serwer nie jest skonfigurowany. 3: Nie działa możliwość...
  4. midzi

    Czy uda się ustawic wykonywanie kilku oddzielnych kopii ?

    W prawdzie nie za pomocą QNAP'a, ale jeśli zależy Ci na właśnie takiej funkcjonalności, to użyj Dropboxa. Ostatnio ograniczyli ilość zapisywanych wersji z nieograniczonej do zdaje się miesięcznej ilości wersji, ale i tak jest to ciekawe rozwiązanie, z którego czasem korzystam. A może, dropboxa...
  5. midzi

    Pozdrowienia z Iławy

    Witajcie, i ja witam, a przy okazji pozdrawiam wszystkich użytkowników serwerów QNAP, do których mam również przyjemność dołączyć. Właśnie zamówiłem model dla siebie, konkretnie TS-119, ale zanim dotrze postanowiłem już nieco zaznajomić się z tematyką, żeby wystartować z jaką taką wiedzą a...