Recent Content by Misiekk

  1. M

    Pomoc Jak się dostać do pulpitu adm. omijając ust. QuFirewall

    Podepnę się z pytaniem. W przypływie ostatnich ataków ustawiłem "tylko bezpieczne połączenia" i coś jeszcze (być może zmieniłem porty) i nie mogę się dostać przez www. W Qfinder widzę NAS, mogę zmieniać ustawienia sieci i hasło, 3-sekundowy reset nie pomaga. Sprawdziłem porty w CurrPorts i...
  2. M

    Instruktaż/Tutorial Qnap TS-251B

    W konfiguracji VPN jest opcja dostępu do urządzeń w sieci LAN. EDIT upss, pomyliłem z ustawieniem VPN jako bramy dla urządzeń zdalnych.
  3. M

    Witam

    Czemu? Nie chcą paść same (jeden robił 8 lat na okrągło :) ). Do nauki i trzymania danych z kamery dobre. Żal wyrzucić, a raczej niesprzedawalne.
  4. M

    Witam

    Na codzień dręczę parę Qnapów (te mniejsze, biurowe) oraz w domu klika szt. starszych modeli, które nie chcą paść (TS212, 112 TS231). Także pewnie będę miał parę pytań bo ciągle cos na nich wymyślam :).
  5. M

    Instruktaż/Tutorial Qnap TS-251B

    Spoko, jest bardzo prosty - przygotowałem nawet instrukcję pani z biura jak ma sobie skonfigurować w domu :). Na Qnapie przy instalacji jest szczegółowy poradnik.
  6. M

    Instruktaż/Tutorial Qnap TS-251B

    Przekierowania dla różnych usług możesz wykonać z poziomu QNAP - w myqnapcloud "wyślij do routera", jeśli masz włączone upnp w routerze. Jednak jak piszą inni trzeba trochę pokombinować żeby było bezpiecznie (zmiana konta admin, zmiana portów itp), a trochę ataków ostatnio było. O wiele łatwiej...
  7. M

    Pomoc Narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków

    To mi coś podsunęło. Można przed wyjęciem dysków włączyć szyfrowanie, też powinno pokryć "losowymi" danymi. Tylko co się wtedy dzieje z pustymi obszarami (równiez w przypadku Vera?), czy "puste" skasowane wcześniej obszary równeż będą niedostępne i nie uda się ich odzyskać?
  8. M

    Pomoc Narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków

    Skoro pyta ile ma być przebiegów to ufam, że nie zerami za każdym razem :). 1644495779 Wg EaseUs często zestaw poleceń dostępnych w oprogramowaniu sprzętowym dysków zapisuje właśnie zera lub jedynki, a u nich "Funkcja Wipe Data działa prawie identycznie jak polecenia Secure Erase. Jedyną różnicą...
  9. M

    Pierwszy NAS do domu - pytania i dylematy

    Możesz rozwinąć? U mnie Surveillance nie znalazł obecnych kamer, więc ustawiłem w kamerze zrzut nagrań do folderu NAS (gdy nastąpi naruszenie wybranego obszaru). Mam więc zapis monitoringu już od dłuższego czasu na obecnym NAS (stary TS112P), który miał być tylko do tego, ale oczywiście weszły...
  10. M

    Pomoc Narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków

    Dzięki, nie pomyślałem o komendzie szukając aplikacji :). Do wczoraj kilka dysków puściłem na PC w dwóch przebiegach pod EaseUs partitions.
  11. M

    Pomoc Narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków

    Czy jest jakieś narzędzie QNAP do trwałego usuwania danych z dysków które chcemy usunąć z NAS? Czy trzeba to robić podłączając do PC? Szukałem w konfiguracji, aplikacjach i nic.