Recent Content by Misyo

  1. M

    Pomoc Transmission, nie ma tego w app centre

    No to żeby nie było zbyt różowo... zainstalowałem, odpalam - prosi o user i pass. Przeczytałem że chodzi o admin i hasło z NASa. Niestety nie idzie... nawet sie wylogowałem z NASa i zalogowałem by mieć pewność, że hasło podaje prawidłowe... admin/admin też nie działa... dobra mam, qnap/qnap
  2. M

    Pomoc Transmission, nie ma tego w app centre

    TS-NASX86 64BITS TS-X28A TS-X41 TS-ARM-X19 TS-X31 TS-NASX86 Która wersja dla mnie? :)
  3. M

    Pomoc Transmission, nie ma tego w app centre

    Witam Serdecznie, Chcialem zainstalować coś do torrentów, np. transmission. Ale niestety nie mam tego w app centre a wszelkie HOW TO mówią, że ma tam być... Wszedłem na stronę aplikacji, jest od cholery linków ale nie ma wersji do QNAP-a... czy mogę prosić o pomoc? Wersja oprogramowania...
  4. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    No to już mam zrobione... Trochę dziwnie do tego doszedłem ale tak: W AppCentre kliknąłem by zainstalować PhotoStation. Wyskoczył komunikat, że muszę włączyć opcję "Funkcje domowe/Multimedia" i czy chcę to teraz zrobić... Dalej było już z górki :)
  5. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Ramzes, nie nie napisałeś TEGO 5 postów wyżej. Napisałeś bym wyjął dyski z NASa (po co?) i podłączył je pod komputer w celu sformatowania i postawił wszystko od nowa. 1. Nie mam PCeta odpalonego. 2. Po co miałem wyjmować dyski (włazić na strych itd). 3. Postaw wszystko od nowa... Skoro STAWIAM...
  6. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Dla potomności... trzeba zainiciować... usunęło woluminy ale nie setup RAID.... No to od początku....
  7. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    ramzesserwis - nie będę wyciągać dysków... NAS na strychu... do tego stacjonarny nie wiem czy nawet się włączy... :)
  8. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Zostało 70minut i dane zrzucone... Tylko pytanie czy wystarczy przywrócenie i formatowanie dysk ow jak napisał Penerros czy muszę zrobić ZAINICIOWANIE serweraNAS ponownie...
  9. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    No to teraz prosze o pomoc :) Szukałem, sprawdzałem i nie wiem jak.. mogę pozbyć się RAIDa 1 ale tak, by zachować dane na dysku pierwszym... Całą noc kopiowałem dane więc chciałbym uniknąć ponownego przywracania do zera...
  10. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Chyba jest to lepsze rozwiązanie... bo danych które potrzebuję mieć zabezpieczone nie mam za dużo, jak wspomniałem zdjęcia i dokumenty (teraz jakieś 160GB razem). Pewnie zadam kolejne lamerskie pytanie... ale czy na przykład dysk zewnętrzny podłączony pod USB również może stanowić nośnik do...
  11. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Dziękuję za podpowiedź, tak o to chodziło! Fantastyczny sprzęt, aż chce mi się uczyć na starość :) Mam pytanko, ustawiłem Wolumin 2TB. 1TB wolnego. RAID 1. Zastanawiam się, bo tak na prawdę nie zależy mi na filmach by były w backupie... tylko dokumenty i zdjęcia, max 0.5GB. Jak najsensownie to...
  12. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    No nie zwalnia.. Okej, jestem już w ogródku, gąska trochę ucieka ale już co nie co się udało... Mam raid, zrobiłem harmonogram migawek chociaż i tak nie czaje o co chodzi.. :) W S miałem domyślnie takie foldery jak Photos, Video czy Music.. i te foldery były widziane w sieci przez TV...
  13. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Heh no bosko... Administrator poważnego forum celowo wprowadza użytkownika w błąd. I to w dodatku takiego, co zaczynają swój wpis od "Jestem totalnym lamusem i potrzebuję pomocy".... Drugie podejście....
  14. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    A możesz jaśniej?
  15. M

    Pomoc TS-253Be - jak ustawić RAID.

    Zrobiłem zgodnie z poleceniem... niestety mimo wyczyszczenia dysków nadal jeden jest DANE a drugi WOLNY, nie odpalił się żaden kreator.. nie wiem jak spiąć te dyski w RAID 1. BTW, fantastyczny jest ten QNAP. Mega skomplikowany bo prawie nic nie rozumiem ale prędkość działania jest niesamowita...