Recent Content by mizgal

  1. M

    Pomoc TS-109Pro - brak dostępu do serwera po awarii prądu

    Witam forumowiczów, niedawno miałem w nomu awarię zasilania po której mój leciwy ale cały czas działający QNAP 109Pro sie nie podniósł. Z pomocą Silasa próbowałem odzyskać dane z dysku ale okazało się to niemożliwe (pamiętajcie róbcie kopie zapasowe). Niemniej po podłączeniu dysku i...
  2. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Były wyłączone całkowicie z prądu - ale powyłączałem już wszystkie POWER SAVERy gdzie tylko je znalazłem.
  3. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Brzmi logicznie. Tyle że SAMSUNG do niczego takiego sie nie przyznaje - update'u TV nie było (sam się nie robi) - a downgrade'u teraz zrobić z poziomy uzytkownika nie mogę.
  4. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    No właśnie nie gubi - wszystko ma tak jak miał - pokazuje tylko że "urządzenie odłączono" - i TWONKY znika z listy SOURCE. Sytuację ratuje wejście w USTAWIENIA SIECIOWE - i sprawdzenie ich - tak jakby skonfigurowanie od zera (ale on wszystko widzi od razu). Po tym TWONKY wraca na listę i można z...
  5. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Ok - znalazłem to WMM Power Save i wyłączyłem. Zobaczymy co się wydarzy dalej. Jak przerwie spróbuję podpiąć serwer pod SMART TV. Grzebię dalej - dziękuję za sugestie. Dam znać czy udało się rozwiązać problem. EDIT Niestety po 30 minutach TV pokazał że URZĄDZENIE ODŁĄCZONO... i dupa :( Cała...
  6. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Tak Taka telewizor ma ETHERNET - ale po podłączeniu do niego QNAPa w ogóle nie znajduje serwera niezależnie co bym zmieniał w ustawieniach serwera czy TV. Chciałem tak zrobić od razu żeby wyeliminować ruter jako źródło problemów. Na co w konfiguracji serwera powinienem zwrócić uwagę żeby...
  7. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Hm to może być sensowny trop. Mam z UPC jakiś ruter TECHNICOLOR. Do tej pory działał nieźle. Nie znajdę innego sprzętu z podłączeniem kabla antenowego tv chyba (nie kojarzę nic takiego). Rozumiem, że potrzebowałbym urządzenie które podłączę kablem do TECHNICOLORA (UPC) i do niego potem serwer. I...
  8. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Moja sieć wygląda tak: SERWER >---< ISP (ruter UPC) >---wifi---< SAMSUNG SMART TV działało tak od prawie dwóch lat. NIe było żadnej aktualizacji. I z zegarkiem w ręku TV "gubi" serwer po równych 30 min.
  9. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Dzięki - ale od TWONKY zacząłem. Startowałem z 7.0.9 -> 7.2.3 BETA -> 7.2.5-2. I nic. Problem cały czas występuje. A ujawnił się po powrocie z urlopu kiedy przez 2 tygodnie w mieszkaniu nikogo nie było i nawet net nie hulał. Starsze TWONKY nie rozwiązują problemu wprowadzając dodatkowe...
  10. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Ja wiem, że to głupio brzmi - ale żaden z trzech elementów się sam nie aktualizuje. Ani TV - ani TWONKY - ani QNAP. a mimo to to co działało do tej pory działać przestało. Po forach widzę że nie jestem samotną wyspą - i nawet nowsze modele mają ten problem - więc może ktoś już coś wydumał czemu...
  11. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Spokojnie nie jestem pieniaczem :) Ani Inżynierem Niespełnionym czy innym. Szukam rozwiązania problemu z którym jak widzę po forum boryka się wielu. Ale dzięki za ostrzeżenie - wezmę je do siebie i będę się bardziej pilnował.
  12. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Nie - mam ostatni aktualny FW jaki jest dostępny na stronie producenta z numerem 3.3.2 Build0918. Ja wiem że to 3 lata no do tej pory hulało. Czy 3 miesiące temu był jakiś FW dla tego modelu? Jeśli tak byłbym wdzięczny za info gdzie go mogę znaleźć.
  13. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Aha - no tak zapomniałem - dlatego funkcje które działały jeszcze 3 miesiące temu teraz spokojnie mogą przestać działać "bo stary"? Ciężko mi się z tym zgodzić - rozumiem że może działać wolniej (wcale nie) - rozumiem że może mieć wolniejszy transfer (czasem ma) - ale obciążenie procka nie jest...
  14. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Tak - tylko pytanie po co taki "standard i dla konsumenta oznacza to niezgodność towaru z umową. I wszyscy mają to w duqie. Tym łatwiej powinno być im uporać się z problemem - zwłaszcza że zgłaszany jest szeroko - a tymczasem nie robią zupełnie nic... Chyba sam zacznę produkować małe serwery...
  15. M

    Pomoc TS-212 TwonkyMedia rozłącza po ok 15-20 min

    Mam TS-109PRO. Nie ma rozwiązania. Problem jest znany. SAMSUNG mówi że wspiera tylko DLNA ze swojej aplikacji ALL SHARE QNAP mówi że to wina TWONKY TWONKY mówi że to wina FW telewizora. mi długo działało (ponad rok)... i nagle bez żadnego updateu przestało - a pomocy nie ma. z tego co widze...