Recent Content by mlodzig

  1. M

    Pomoc RAID 1 nieaktywny

    Stary? Jest napisane ze z XI 2020?
  2. M

    Pomoc RAID 1 nieaktywny

    Pomocy!!! Podczas porządków odczepił się kabel zasilania od NAS. Niestety wtyczka jest tak zaprojektowana, że wypada z obudowy już przy delikatnym szturchnięciu. NAS się wyłączył. Zauważyłem to po 2 dniach. Włączyłem i pojawił się problem. Wyskakiwał mi błąd: RAID 1 niekatywny no i zgubił się...
  3. M

    Pomoc Problem z Qsync

    Programu Qsync używam do synchronizacji plikow komputer-NAS przez wi-fi. Wtedy działa wszystko bezbłędnie. Problemem są duże pliki. Chciałbym je synchronizowac szybciej - przez lan. Podłączam wtedy komputer do LAN - qfinder go wykrywa (nowe ip), w ustawieniach Qsync znajduje nowy adres ip ...
  4. M

    Pomoc Jak połączyć qnap z komputerem przez ethernet

    Nic nie pomogło. Zauważyłem, że jak podłączam kabel ethernet z opcją automatycznego ustawienia IP to qfinder znajduje NAS i mogę się łączyć do panelu administratora, w eksploatorze windows na chwile pojawia się dostęp do NAS, ale po paru sekundach znika, a qsync znajduje NAS, próbuje się...
  5. M

    Pomoc Jak połączyć qnap z komputerem przez ethernet

    Ok, problem jest w tym, ze czy wpisze w ustawienia karty sieciowej IP wg zaleceń, czy ustawie automatyczne ustawianie sieci Qfinder znajduje NAS i mogę się z nim spokojnie łączyć przez panel administratora. Niestety komputer nie znajduje NAS i Qsync też nie :( A jak tworze wirtualny...
  6. M

    Pomoc Jak połączyć qnap z komputerem przez ethernet

    Witajcie, mam pytanie, na co dzień mój qnap podłączony jest siecią przez wi-fi. Czasami chciałbym przesłać na niego duże dane. czy jest możliwość podłączenia QNAP HS 453 DX z komputerem przez ethernet. Połączyłem je kablem. W ustawieniach karty Ethernet jest automatyczne uzyskiwanie adresu IP i...
  7. M

    Pomoc HBS3 i mega.nz

    Czy jest możliwośc synchronizacji z mega.nz przez hbs3 lub przez inna aplikacje ?
  8. M

    Pomoc Jak podzielić przestrzeń ?

    Cześć, jestem totalnym świeżakiem. Kupiłem 2 dyski HDD po 4TB oraz 1 SSD 256GB. Mam też jeden dysk zewnętrzny 1TB Jak radzilibyście podzielić te dyski i na jakie woluminy. Chciałbym, aby NAS zawierał backupy moich 2 laptopów ( pierwszy 750GB , drugi 500GB danych), iphona i ipada, oraz zawierał...
  9. M

    HS-453DX bez LAN

    Tak, bedzie podpięty kablem do TV. Wi fi ma służyć do dostępu do niego przez internet i przez siec domową czy tylko adaptery USB z tej listy będą działać? czy można poszukać czegoś innego? (myślałem o TP-Link Archer T3U Plus )
  10. M

    HS-453DX bez LAN

    Cześć, zastanawiam się nad zakupem HS-453DX - niestety ze względów praktycznych nie mogę ustawić go w pobliżu routera - po prostu nie ma tam miejsca. Czy można podłączyć do niego adapter wi fi w formie karty do USB i tak z niego korzystać (licząc ze prędkość przesyłu spadnie)?