Recent Content by moccaffe

  1. moccaffe

    Pomoc Własny serwer OpenVPN na routerze plus NAS - jak to skonfigurować?

    No więc właśnie... Dlatego porzuciłem jednak usługę QVPN, wróciłem do OpenVPN i sprawa okazała się zaskakująco prosta, brakowało mi tylko tej sugestii z adresacją :) Dzieki VDR! Przetestowałem całe połączenie przed chwilą z synem, który mieszka w Calgary. Wysłałem mu plik konfiguracyjny *.ovpn...
  2. moccaffe

    Pomoc Własny serwer OpenVPN na routerze plus NAS - jak to skonfigurować?

    Zrobiłem, ale niestety gdzieś robię błąd. Aplikacja klienta na smartfonie (QVPN) importuje mojego NASa z myQNAPCloud, ale w momencie łączenia za każdym razem wyskakuje mi komunikat "Nie utworzono połączenia VPN". Porty mam przekierowane, gdzieś w ustawieniach coś siedzi...
  3. moccaffe

    Pomoc Własny serwer OpenVPN na routerze plus NAS - jak to skonfigurować?

    Taki był pierwszy mój zamiar, ale potem przeczytałem, że uruchomienie serwera VPN na routerze jest bardziej korzystne, bo daje dostęp poprzez VPN nie tylko do NASa, ale również innych sprzętów podpietych do routera. A nie ukrywam, że przydałaby mi się taka opcja w odniesieniu do stacjonarnego...
  4. moccaffe

    Pomoc Własny serwer OpenVPN na routerze plus NAS - jak to skonfigurować?

    Witam. Proszę o pomoc w następującej sprawie: mam taki układ: router GPON ONT od dostawcy internetu pracujący w trybie bridge, potem mój router LINKSYS z WiFi i do niego wpięte jeszcze po LAN: mój komp stacjonarny, NAS (QNAP TS-253Be) i amplituner sieciowy. Mam łączność z NASem z zewnątrz...
  5. moccaffe

    Witajcie :)

    Witam wszystkich, życząc przy okazji Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku :) Szukając argumentu, żeby się nie pętać Małżonce pod nogami w ten gorący czas, kierowany wrodzonym sprytem ;) nabyłem drogą kupna TS-253Be-8G... Po kilku dniach zastanawiam się jednak, czy nie lepiej było...