Recent Content by mrskoku

  1. M

    Pomoc ciekawy temat - ssd cache - zanim zaoram system ;)

    witajcie. (473a) ja jak to ja mam taki przypadek, który chyba w qnapie nie uwzględnili.. ( i sam go zrobiłem :)) sprawa miała się tak. wyparował mi wolumen z puli na pojedynczym m.2 nvme - dlaczego nie wiem - backup był, więc trudno. co ciekawe nie byłem w stanie zrobić zadnego testu SMART dla...
  2. M

    Pomoc ts473-a - wirtualizacja - problem z wydajnością

    wydajność dalej niestety jest masakryczna. prosta instalacja ubuntu 20.04 (takie iso miałem na szybko pod ręką) - w virtualization station trwało to ok 8 godzin..... home assistant na vt bo tam rzucam backup do restore'a z obecnego terminala i wszystko mam na gotowo.
  3. M

    Pomoc ts473-a - wirtualizacja - problem z wydajnością

    witajcie. mam problem z wydajnością na tym qnapie. wcześniej podobne aplikacje miałem na S ds412+ i działało to szybciej. -sprzęt to ts473-a 32gb ram, quts hero 5 (najnowszy z 28 kwietnia). dyski 4x8tb hdd - system na tym - ubuntu linux station - połączenie po ssh. apt update czy...
  4. M

    Pomoc TS-431 nie wstaje. Qfinder go także die widzi.

    dzięki. jednak ts-341p ma całkiem inną płytę. konsolą już się wpiąłem, ale u mnie to niestety uszkodzona płyta
  5. M

    Pomoc ts-431p brak dostępu, lan padł

    szukam sposobu, aby ożywić nasa. w chwili obecnej nie ma z nim żadnego połączenia. do pracy skonfigurowany był port lan1 port lan1 - martwy - nie palą się diody po podłączeniu kabla lan. port lan2 - żyje (jedyny widoczny znak to diody). wg opisów sam system wydaje się w porządku - po...
  6. M

    Pomoc TS-431 nie wstaje. Qfinder go także die widzi.

    witaj. czy mógłbyś podesłać zdjęcie gdzie się wpiąłeś w płytę? mam problem z ts-431p. lan1 padł - w ogóle nie świecą diody, mam dostępny tylko lan2. ale brak komunikacji po nim. reset 3 sek - nic, reset 10 sek - nic. qfinder nie wykrywa urządzenia. mam wersję z portem serwisowym (?) z tyłu...