Recent Content by NaLesnik

  1. N

    Pomoc Pool error

    Dzięki. Pomogło. Magia jakaś ;) Skończyło się przywróceniem systemu do ustawień fabrycznych. Widzę RAID. Widzę, że dyski są zapełnione. Niestety nie widzę folderów. Szukam dalej, jak je odzyskać ;)
  2. N

    Pomoc Pool error

    Witam. Przydarzył mi się jakże radosny problem, a mianowicie: POOL ERROR. Niestety nie wiem, czy ma to związek z wymianą rutera od Orange, czy raczej zanik prądu. A może jedno i drugie. Objawy: Dioda "Status" świeci na czerwono, a dioda "LAN" świeci się na pomarańczowo i od czasu do czasu...
  3. N

    Pomoc Backup Migawek

    Witam. Mam NAS, do którego podłączyłem za pomocą USB zewnętrzną macierz RAID (jednostkę rozszerzającą). Robię kopię bezpieczeństwa folderów za pomocą Hybrid Backup i wszystko pięknie śmiga. Chciałbym jeszcze zrobić backup migawek na macierz zewnętrzną, ale w trakcie tworzenia replikacji NAS...
  4. N

    Pomoc Aplikacje z QNAP Club - jak uruchomić

    Dziękuję za informację ;) Za chwilę okaże się, że tak w zasadzie będę mógł zrezygnować z aplikacji z QNAP Club, bo albo nie mogę ich uruchomić, albo... nie działają :D
  5. N

    Pomoc Aplikacje z QNAP Club - jak uruchomić

    A to może inaczej. Jaki prosty programik zainstalować, który na pewno zadziała bez dodatkowych wymagań? Może taki test pomoże?
  6. N

    Pomoc Aplikacje z QNAP Club - jak uruchomić

    Dziękuję za odpowiedź. Poniżej podaję dodatkowe informacje. Mam HD Station. Niestety Netflixa 1.0.2 nie widzę :-( Calibre 3.34.0 i tylko taki widzę. Zainteresował mnie jeszcze PhotoGIMP 2.10.13, ale po zainstalowaniu... też nie działa. Wygląda to trochę tak, jakby programy instalowane z QNAP...
  7. N

    Pomoc Aplikacje z QNAP Club - jak uruchomić

    Witam. Mam problem z aplikacjami z QNAP Club. Dodałem w App Center QNAP Club. Wybrałem interesujące mnie aplikacje. Dałem zainstaluj i... Kiedy "klikam" otwórz, otwiera mi się wyłącznie okienko informacyjne o programie. Aplikacja niestety nie. W związku z powyższym mam pytania: 1. Jak uruchomić...
  8. N

    Wiedza Folder CE_CACHEDEV1_DATA

    Widzę go w kliencie ftp. Wcześniej na pewno go nie było. Sprawdziłem za pomocą przeglądarki - folderu nie widać...
  9. N

    Wiedza Folder CE_CACHEDEV1_DATA

    Dziękuję. Jeszcze tylko jedno pytanie. Czy ten folder powinien być widoczny, czy raczej nie?
  10. N

    Wiedza Folder CE_CACHEDEV1_DATA

    Nie inicjowałem dysków. Wcześniej takiego folderu nie zauważyłem, dlatego z lekka mnie to zdziwiło (nie lubię takiego czary-mary). Co można z tym zrobić? Czy trzeba coś z tym robić? Czy raczej nie robić nic?
  11. N

    Wiedza Folder CE_CACHEDEV1_DATA

    Dlaczego nie usuwać? ;) Wygląda na kopie drzewa katalogów i plików + pliki konfiguracyjne (przynajmniej patrząc okiem lamera)...
  12. N

    Wiedza Folder CE_CACHEDEV1_DATA

    Witam. Mam pytanie "lajkonika"... Łącząc się z NAS za pomocą ftp zauważyłem folder o nazwie CE_CACHEDEV1_DATA... Czy ktoś łopatologicznie może mi wytłumaczyć "ki diabeł"? ;) Martwić się? Odpuścić? Usunąć? Pisać do HelpDesku? A może jeszcze coś innego? Z góry dziękuję za informację.
  13. N

    Przy piwie Turbo NAS - co kryje się pod tym określeniem?

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Moje pytanie wzięło się stąd, że zastanawiam się nad rozbudową pamięci i brałem pod uwagę TR-004 i UX-500P. W tym drugim przypadku napisane jest wyraźnie "for Turbo NAS". Więc nie wiem, czy zakup tego konkretnego rozszerzenia nie jest przerostem formy nad treścią...
  14. N

    Przy piwie Turbo NAS - co kryje się pod tym określeniem?

    Witam. Może pytanie jest lamerskie, ale co kryje się pod określeniem Turbo NAS? Gdzie może sprawdzić modele, które "łapią" się na takie określenie?