Recent Content by neotps

  1. neotps

    Pomoc TS-251 Czerwone diody Led

    Od 17.03.2022 Qnap odmówił mi współpracy w ten sposób co widać na zdjęciu. Czyli dioda status nie świeci się. Diody dysku na czerwono. Po wyjęciu dysków zapala się na chwilę dioda zielona statusu włącza się po czym wraca do stanu że zdjęcia. Żadnych dźwięków przy włączaniu. Nie reaguje na reset 3s.
  2. neotps

    Pomoc Zniknęły woluminy

    Ich czas reakcji jest taki że zazwyczaj sam znajduje rozwiązanie lub z pomocą tego forum :)
  3. neotps

    Pomoc Zniknęły woluminy

    Diody dysków świecą? 5 ja bym spróbował wyjąć i zobaczyć czy po ponownym wsadzeniu coś się zmieni
  4. neotps

    Pomoc Zniknęły woluminy

    A próbowałeś fizycznie odłączyć dyski? 5 reset qnapa?
  5. neotps

    Pomoc Zniknęły woluminy

    Miałem miałem teraz taką sytuację że nie mogłem nic instalować na dysku z uwagi na brak wymaganej woluminu. Odłączyłem wolumin a następnie dałem dołącz i odzyskaj i następnie foldery współdzielone i dodałem swoje katalogi
  6. neotps

    Pomoc Zniknęły woluminy

    Jakie rozwiązanie zaproponował help-desk?
  7. neotps

    Pomoc Serwer po wyłączeniu nie chce się włączyć

    No jak byk jest poradnik. Czuje się jak idiota, że nie widziałem/nie znalazłem tego. Ok, mam teraz jasność co robić gdy sytuacja się powtórzy. Na poprzednim modelu nie miałem takich sytuacji. Dziękuję za pomoc i cierpliwość .
  8. neotps

    Pomoc Serwer po wyłączeniu nie chce się włączyć

    Qfinder nie widział serwera z dyskami. Po wyjęciu dysków serwer normalnie funkcjonował i był widoczny w qfinder. Z dyskami pod hdmi widziałem informacje jak serwer startuje, następnie czarny ekran dekompresja kelnera czy coś takiego i tyle.
  9. neotps

    Pomoc Serwer po wyłączeniu nie chce się włączyć

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.3 1652 Build 20210228 Model serwera: QNAP TS-251 Witam, mam nietypowy problem. Mój serwer od czasu sam nie wiem kiedy, na pewno od czasu afery z qlockerem i aktualizacji max 2 tygodnie przed aferą ma taką ułomność, że nie chce się włączyć po restarcie i...
  10. neotps

    Pomoc Brak dostępu do plików po restarcie serwera i przywróceniu ustawień fabrycznych

    Szukałem :) Może trzeba przypiąć temat na górze na wypadek tych pytań... Sam dałbym sobie rękę uciąć, że parę lat temu pytałem o to, a jednak nie znalazłem swojego postu na ten temat. Dziękuję za pomoc i jednocześnie ubolewam, że nie szukałem lepiej i stałem się 3/4 głupich pytań :)
  11. neotps

    Pomoc Brak dostępu do plików po restarcie serwera i przywróceniu ustawień fabrycznych

    Witam, proszę o wyrozumiałość i pomoc. W związku z atakiem wyłączyłem serwer - jak później doczytałem lepiej było tego nie robić. Nie wiem czy moje pliki ucierpiały gdyż po włączeniu serwera ten przestał się logować do sieci lan. Wyjąłem dyski i po włączeniu serwera i podłączeniu dysków...
  12. neotps

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dobre rozumiem - to narzędzie pomoże tylko zamontować pod windowsem partycję linuxową, którą mam zaszyfrowane przez QNAP, czy jest też opcja wpisania hasła i podglądu zawartości po odszyfrowaniu?
  13. neotps

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Coś konkretnego polecisz? Podłączylem pod windows, pojawiło się parę partycji do formatu, odpaliłem veracrypt i próbowałem zamontować dysk - bez skutk.
  14. neotps

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    W moim przypadku po wyłączeniu zdalnie serwera nie mam dostępu do plików a szyfrowanie robiłem przez QNAP. Chciałem podłączyć dysk pod windowsa - odblokować i zobaczyć co z plikami..
  15. neotps

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Hehe, 500 koni pod maską jedziesz normalnie a tu Ci hekerzy blokują hamulce, a przecież mogłeś sie zaopatrzyć w dodatkowy układ hamowania w zakładzie specjalistycznym ;) Pytanie offtopic - da się pod windowsem odszyfrować dysk szyfrowany przez QNAP? Znalazłem librecrypt ale nie działa mi to..