Recent Content by NIEBO!

  1. NIEBO!

    Pomoc myqnapcloud.com -> Udostępnij łącze

    Cześć 1. Czy jak udostępniam folder przez myqnapcloud.com korzystając z funkcji "Udostępnij łącze" klikając na jakimś folderze i wyślę wygenerowany link ( myQNAPcloud share link ) innej osobie to podczas żądania pobrania przez tą osobę dane pobierane są bezpośrednio z mojego urządzenia do tej...
  2. NIEBO!

    Pomoc Zdalna replikacja NAS to NAS - prośba o pomoc

    Witam! Sytuacja bardzo zbliżona jak u kolegi LuKe9j, więc nie zakładałem osobnego wątku Sprzęt: QNAP1: TS-451+ /RAID5 na 3xHDD3TB wolumen statyczny. "źródłowy" (wykorzystane 3,5TB z 5,4TB (dane które trzeba backupować) 300km dalej (albo lepiej) osiągana średnia przepustowość łącza: ~1,1MB/s...
  3. NIEBO!

    Pomoc Malware i qnap

    Merytorycznie. Skoro nie ma jeszcze przywróconego tamtego wątku (i nie wiem czy finalnie będzie) to przypomnicie tutaj co jeszcze należałoby wykonać żeby sprawdzić czy robaczek się gdzieś nie zaszył. Postarałem się wyłuskać co mogłem: - Oczywiście zaktualizować i uruchomić MalwareRemover - Panel...
  4. NIEBO!

    Pomoc Malware i qnap

    Również czekam na jego przywrócenie, bo były tam ważne dla mnie odpowiedzi jak sprawdzić system, a będę mógł się tym zająć dopiero w środę i chętnie tam wtedy zajrzę ... póki co QNAPy odłączone od sieci :)
  5. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    Na razie walczę jeszcze z tą VM - udało się zalogować - już wiem gdzie było zapisane :) Na przyszłość wiesz gdzie znaleźć - to miało być tymczasowe więc miałem przez chwile w notatniku i nawet nie zadałem sobie trudu żeby to zmieniać i wyszedłem na totalnego lamera :) Dziękuję za pomoc Okazuje...
  6. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    DHCP przydzielił obecnie: laptop: 192.168.0.17 vm_win10_on_Qnap: 192.168.0.29 sam QNAP ma statycznie 192.168.0.100 i 101 są w tej samej sieci :) PATRZ TO :) Oba z VM (tej co ma adres 192.168.0.29) spingowany mój laptop i QNAP i po chwili ten sam adres co ping...
  7. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    Sieć wygląda tak: \\NIEBO - mój laptop WIN10 - mam do niego dostęp z Eksploratora :) \\QNAP - mój TS-451+ mam do niego dostęp z hosta NIEBO :) adres statyczny 192.168.0.100 udostępnia kilkanaście folderów i jest do nich dostęp z HOSTA NIEBO - jak widać na screenach niektóre są też zmapowane...
  8. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    Posprzątać chce wszystkie foldery na DataVol1 to mam wszystkie wrzucić w jeden folder czy wszystkie mapować? Co lepsze? Hmmm nie wiem czy 5TB szybko przerzucę w nowy folder nadrzędny? Ale gdzie miałbym się zalogować? Siedzę sobie na wirtualce wchodzę w Otoczenie sieciowe i widzę tam mój Router...
  9. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    No dobra ... postawienie Win10 na 90 dni poszło jak po maśle, instalacja AllDub też ... ale ani nie mam dostępu do \\qnap\ ani do DataVol1 tylko do C: z tej zamkniętej virtualnej puszki :) W ustawieniach maszyny nie znalazłem nadania jej jakiś szerszych uprawnień, a czytając Twoje (nie obraź się...
  10. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    Zgodnie z sugestią napisałem do helpdesk.qnap.com. Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? Za PS dziękuję :) A inaczej... bo jeszcze nigdy nie stawiałem maszyny wirtualnej na QNAP i nie wiem czy to w ogóle zadziała. Jakbym odpalił na QNAPie jakiegoś Windowsa np Win7 to można ustawić dostęp do...
  11. NIEBO!

    Pomoc Znajdowanie, zarządzanie i usuwanie duplikatów plików. Zwiększanie wolnego miejsca

    Witajcie Czy ktoś się orientuje czy do jednej z najbliższych wersji QTS zostanie dodane narzędzie do wyszukiwania duplikatów plików w ramach jednego NAS? Chodzi o to, że jak się wszystkie pliki gromadziło przez wiele lat (kilkanaście) i migrowało między różnymi dyskami i sprzętem, często...
  12. NIEBO!

    Pomoc YouTube w HybridDesk Station dla TS-451+

    OK - znalazłem rozwiązanie! Wchodzimy na stronę aplikacji YouTube dla "uboższej wersji" czyli ja wybrałem TS-451 https://www.qnap.com/i/pl/app_center/con_show.php?op=showone&internalName=YouTube&version=3.0.5&down_1_name=HS-251&jump_win=1&II=143 Wybieramy u góry pobierz. Rozpakowujemy ZIP...
  13. NIEBO!

    Pomoc YouTube w HybridDesk Station dla TS-451+

    Witajcie. Czy ten plus w wersji mojego QNAP jest problemem? Myślałem, że to bogatsza wersja 451, a jednak jak wprowadzę na tej stronie Centrum aplikacji :: QNAP to dla TS-451 YouTube jest dostępny, a dla TS-451+ nie jest. To jakieś przeoczenie, celowe działanie czy mam czekać na tą paczkę...
  14. NIEBO!

    Pomoc Bezsenność - czyli jak uzyskać tryb uśpienia w QNAP

    A to nie można po prostu zrobić tak, że budzi się na żądanie i jak już użytkownik sobie "pójdzie" to i on idzie spać ... nie ważne czy 3 w nocy czy 9 rano ... mógłby spać cały czas albo być cały czas obudzony - w zależności od potrzeb, a nie od jakiegoś harmonogramu - tak działa mi poczciwy...