Recent Content by Niedziel

  1. Niedziel

    Pomoc Prawa dostępu do udostępnionego folderu

    ok, a użytkownikowi z grupie administrators, też nie da się nic ograniczyć? Albo jakiś inna zewnętrzna metoda, która by znalazła zastosowanie na qnap?
  2. Niedziel

    Pomoc Prawa dostępu do udostępnionego folderu

    Cześć, Administruje Qnap w małej firmie i trapi mnie nie lada problem. Serwer udostępnia kilka folderów z uprawnieniami pobieranymi z kontrolera domeny. Mój problem polega na tym, aby ograniczyć w jakiś sposób dostęp do jednego z tych folderów. Możliwość wyświetlania i zapisu informacji...
  3. Niedziel

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Problemu nie rozwiązałem. Ten Qnap służy jako serwer kopii zapasowej, więc nie musi być podpięty do domeny. Może któraś aktualizacja firmware rozwiąże problem. Na razie go nie odczuwam. Niestety Twoje rozwiązanie u mnie by nie zadziałało bo nazwa domeny i qnapa były inne :(
  4. Niedziel

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Próbowałem usuwać go ręcznie z kontrolera domeny ale nie było żadnych zmian. Skopiowalem nawet pliki smb.conf z 509 oraz 451 i je porownalem. Jakieś wpisy mogące wg. mnie mieć znaczenie edytowalne i restartowalem qnap. Ogólnie bez skutku. Mogłem nie wybierać tego modelu... Wysłane z mojego...
  5. Niedziel

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Dodawałem Qnap jako klient. Dodając go do domeny byłem zalogowany na konto admin. Oczywiście przy podłączaniu podawałem prawa Administratora domeny. Przez tą sytuację wylądował on jako serwer zapasowy.
  6. Niedziel

    Pomoc Problem z dostępem do Qnapa po dołączeniu do domeny

    Witam, Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.0 Build 2016/02/15 Model serwera: QNAP TS-451 Jestem w posiadaniu trzech Qnapów. Problem z jednym z nich polega na tym, że po udanym dołączeniu do domeny Qnap nie daje możliwości przeglądania zasobów przez eksplorator plików windows. Poniżej...
  7. Niedziel

    Pomoc OpenVPN Typ połączenia

    dobra widzę, że nie uzyskam odpowiedzi na pytanie za obrazę PPTP ... Nie interesują mnie okoliczności tego łatwego łamania. Raz zostało złamane i drugi raz nie powinno mieć takiej możliwości. Pozdrawiam
  8. Niedziel

    Pomoc OpenVPN Typ połączenia

    Ja nie potrafię, ale raz takie połączenie zostało złamane i narobiło sporo zamieszania. Chcę tylko wiedzieć czy skoro postawiłem serwer OpenVPN, Qnap nie powinień wyświetlać innego typu połączenia.
  9. Niedziel

    Pomoc OpenVPN Typ połączenia

    Cześć, Uruchomiłem serwer OpenVPN, nie VPN z PPTP ze względów bezpieczeństwa. Niestety w logach systemu widzę niepokojące pole- Typ połączenia. Poniżej prezentuje zrzut okna: Skoro jest to serwer OpenVPN, typ połączenia nie powinien być SSL? Czy to połączenie z certyfikatem jest tak samo...
  10. Niedziel

    Pomoc RAID 5

    Najważniejsze, że dane odzyskane. Dzięki pigers! Spróbuje za jakiś czas przywrócić qnap do ustawień fabrycznych, może to przywróci mu funkcjonalność
  11. Niedziel

    Pomoc RAID 5

    Raid się nie podnośi po restarcie. Wraca do sytuacji wyjściowej, czyli Nieaktywny. W FileStation są inne katalogi z raidu. Nie ma tylko tego jednego - "Projekty"
  12. Niedziel

    Pomoc RAID 5

    ok jutro to wypróbuje. Tylko czy to na pewno bezpieczne? Co robią w/w komendy? Wybaczcie, że 2 posty pod sobą mojego autorstwa. Sytuacja wygląda następująco. Po wykonaniu komend mdadm --stop /dev/md0 mdadm --assemble --scan Nastąpiła pewna zmiana, status raidu zmienił się na 'Odmontowany'...
  13. Niedziel

    Pomoc RAID 5

    Tylko jak go aktywować, bo poprzez panel się nie da. Tzn Opcja przywróć nie zmienia statusu
  14. Niedziel

    Pomoc RAID 5

    Witam, Mam ogromny problem z odzyskaniem woluminu raid 5. Przez ostatnie 2 tygodnie przenosiłem dane z Qnapa TS 412 na Qnap TS 509-Pro. Wszystko szło bezproblemowo. Dane przenosiłem za pomocą RSYNC. Po uruchomieniu synchronizacji ostatniego folderu nastąpiła pewna rzecz, mianowicie znikły...