Recent Content by nijou

  1. N

    Pomoc [HS-210] Problem po włożeniu dwóch dysków do NAS-a

    Dzień dobry. Pół roku temu dokonałem udanego upgrade dysków WD Red w moim NASie, z 2TB do 4TB. Zachowałem sobie stare dyski "na wszelki wypadek". Nadszedł jednak czas na ich sprzedaż, więc postanowiłem je włożyć do NASa i sformatować. Włożyłem je, włączyłem NASa i... niespodzianka. NAS włączył...
  2. N

    Pomoc Jak bezpiecznie powiększyć pojemność RAID1 w HS-210?

    Jest dokładnie jak piszesz: widać postęp w Storage Managerze, a LED błyskają czerwono/zielono. Wstyd powiedzieć ale Qnap nie robi dobrej roboty: za Chiny nie mogłem znaleźć instrukcji takiej jak od NoBloodyIdea, a ticket na supporcie kazał mi wszystko zgrać na zewnętrzny dysk, sformatować te...
  3. N

    Pomoc Jak bezpiecznie powiększyć pojemność RAID1 w HS-210?

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Czy po wymianie dysku muszę wejść w jakieś ustawienia w interfejsie, żeby rozpocząć a potem monitorować tę odbudowę?
  4. N

    Pomoc Jak bezpiecznie powiększyć pojemność RAID1 w HS-210?

    Dzień dobry. Na moim NAS HS-210 powoli kończy się miejsce. Chciałbym dokonać bezpiecznego upgrade z aktualnej macierzy RAID1 (2x2TB WD Red) do 2x4TB WD Red, bez konieczności konfiguracji NASa od zera. Kupiłem 2 nowe dyski twarde, i... nie wiem od czego zacząć. Instrukcje do NAS niestety albo...