Recent Content by Nik_t

  1. Nik_t

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    VPN - Ogarnięte - na routerze otwarty tylko jeden port VPN - ma to sens. Ta odpowiedź w pełni wyczerpuje mój temat - Dziękuję.
  2. Nik_t

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    Mam nadzieję, że jednak idzie się dogadać. Rozumiem zmianę portów w QNAP i robię to przez www. Moje pytanie wynikało właśnie z tego, że myślałem że QNAP (dawniej powiedziało by się Master) narzuca apkom (dawnije by się pow. Slave'om) jakim portem się z nim mają łączyć (stąd było pytanie gdzie te...
  3. Nik_t

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    Chodzi o zmianę portu w QNAP, na nowy/wysoki. Z poziomu applikacji w QNAP (np File Station) nie widzę takiej opcji.
  4. Nik_t

    Pomoc Pytania dot. QuFirewall - Jak zabezpieczyć serwer?

    Po wprowadzeniu zaleceń z wątku (wył. UPnP, QuFirewall wg profilu z VPN) straciłem dostęp Qfilem i apkami ze smartPhona. Po pierwsze gdzie można zmienić ich port - Wydaje mi się, że używają portu 450, ale gdzie go zmienić/ustawić (Qfile, MusicStation/Qmusic, Qsync). Po drugie czy przestało...
  5. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Nie bardzo rozumiem, co mają do tego użytkownicy? Jeśli dobrze rozumiem, jedyną szansą na to aby Win widział QNAP jest postawienie QNAP od nowa. To już nawet nie loteria a raczej Rosyjska Ruletka, jeśli szansa na to że Win nadal nie będzie go widział jest nieznana? Dodam że chodzi o Win10 i QTS...
  6. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Po adresie I nie znajduje ani nowego ani starego. Po Nazwie "\\nazwaQNAP" znajduje stary (widoczny w Explorerze: Sieć\Komputery) i NIE znajduje nowego
  7. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Dzięki @whitemax Już skopiowałem wszystko co miałem. Zaznaczyłem tylko "preserve Attributes". Czy gdybym zaznaczył pozostałe, to zyskałbym coś w świetle poniższego? (udało mi się tylko znaleźć wyjaśnienie dla "dive into subdir..." i jak rozumiem jest niewskazane, Ale nie znajduje manuala MC...
  8. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Przy kopiowaniu zasobów MC, czy któryś z dodatkowych opcji F5 (np "follow links") oprócz "Preserve attributes" powinien być zaznaczony, aby zachować powiązania i uprawnienia tak jak na starym dysku?
  9. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Dzięki, wkońcu muszę się do tego zabrać. Na pewno zrodzą się nowe pytania i wątpliwości.
  10. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Czyli po kliku odzyskaj QNAP nic sam nie odzyskuje, ale daje mi podpiąć stary dysk. Czyli krok 3 wygląda: 3. Klikam odzyskaj pozwala podpiąć mi Stary dysk, loguje się do SSH commanderem - kopiuję sam na piechotę. Standardowe sharingi (Camera, Multimedia, Public etc)? Pytanie A. Tzn że wszystkie...
  11. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Czyli słusznie rozumuję, że kroki są następujące (chcąc mieć większy nowy dysk systemowy) 1. Wkładam nowy czysty dysk i inicjuje nowy system w QNAP 2. Wkładam stary (Systemowy) do wolnej zatoki - na gorąco jak pisze @whitemax? (czy tu nie ma ryzyka, że QNAP nakrzaczy mi w starym i nie będę mógł...
  12. Nik_t

    Pomoc podmiana dysku systemowego

    Przymierzam się do takiej operacji - podmiany systemowego dysku ze starego 400GB na nowy 1TB SSD (bez RAID itp). Czy dobrze rozumiem, że da radę zrobić taką podmiankę? Czy moge prosić o podanie właściwych kroków - bo z powyższych postów nie mam pewności czy rozumiem - a jest to jednak operacja...
  13. Nik_t

    Download [Stable] QTS 4.3.6.0923 build 20190425

    Witam, zrobiłem aktualizację QTS ze starego 4.3.3 do 4.3.4.0695 (mój TS-251A znalazł go jako najnowszy a Bałem się wskakiwać na wyższe ręcznie) Czy jeśli teraz widzi mi firmware jako aktualny - to czy: 1. podejrzewać wirusa i odpalać MW 2. Olać MW i pobrać QTS 4.3.6.0923 build 20190425 ręcznie...
  14. Nik_t

    Pomoc Brak połączenia/dostępu w sieci lokalnej z QNAP i FritzBox

    Porty nie sa przekierowane. W zasadzie zadziałało stockowe ustawienie Netii - nawet bez uruchamiania UPnP. O ile dobrze pamiętam, w poprzedniej wersji (Od Kwietnia Nowa umowa z Netia=nowy modem. Przedtem tez netia i taki sam router 7200) tez nie przekierowalem portow tylko wrocilem do samego...
  15. Nik_t

    Pomoc Brak połączenia/dostępu w sieci lokalnej z QNAP i FritzBox

    Witam, proszę was o pomoc, bo kompletnie mnie zatkał jakiś błąd w LAN. Nagle mój LAN i dostęp zdalny (ze smartfona) do QNAP przestał działać. Struktura LAN: - Netia Router 7200 - FritzBox 4040 - QNAP TS-251A kablem do każdego z powyższych - Laptop tylko po WiFi (brak wejścia LAN) - PS4 kablem...