Recent Content by nspk

  1. nspk

    Pomoc Portainer 2.0 - po aktualizacji nie można się dostać

    Portainer (po zainstalowaniu kontenera i odpaleniu w containerze) gdy wchodze na wskazany adres np: 10.0.0.2:9000 - jak rozumiem kazda z aplikacji stawia swoj wlasny serwer aplikacyjny (lub w przypadku conteinera tylko mapowanie portu)
  2. nspk

    Pomoc Portainer 2.0 - po aktualizacji nie można się dostać

    Tak też zrobiłem ;-) dzieki za rade. Inna sprawa to jak w qnapie weryfikowac otwarte porty z poziomu konsoli (poza netstat -a) czy odpalone aplikacje WWW (np. portainer ktory odpalilem w trybie bridge).
  3. nspk

    Pomoc Portainer 2.0 - po aktualizacji nie można się dostać

    Mam pytanie po aktualizacji paczki do wersji 2.0: po otworzeniu linku nie odpala się strona. Czy wiecie gdzie jest plik edycyjny od portainera oraz jak sprawdzić czy odpalił się na konkretnym porcie (adres linku jest w sieci QNAPa ale nie wiem czy usluga się poprawnie odpaliła). Wersja...
  4. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Hmm to obrazy z routerow cisco czy mikrotika - nia ma potrzeby duzej mocy obliczeniowej. Glownie problem to pamiec - jeden router wymaga okolo 700 Mb ramu. Po odpaleniu obrazow w GNS3 tam lataja pojedyncze pakiety jak juz zaprojektujesz siec :-). Biorac pod uwage prace na lokalnym komputerze a...
  5. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Pigers wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi :-) Jeszcze jedno pytanie co do wydajnosci ogolnej i dostepu do urzadzenia: Przy odpaleniu paru routerow zabija mi dostep do Qnapa jak i do maszyn Virtualnych. Po rozszerzeniu pamieci co bedzie glownym zabojca dostępu (waskim gardlem) - dysk czy...
  6. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Ok. Max jaki moge wlozyc to 16 Gb dla TS253Be czy moze obsluzy 32Gb?
  7. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Pigers, dzieki. Jak dobrze przeczytalem dokumentacje to musza byc dwie identyczne kosci zeby dobrze dzialalo? Nie mgoe zostawic sobie kosci 4 Gb i dokupic 16 lub 8 gb?
  8. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Pigers, dzięki wielkie za pomoc. Okazało sie ze router (mikrotik) dziwnie sie zachowywał i filtorwal dziwacznie ruch sieciowy. Wszystko wróciło do normy :-) Obraz postawiony i działa wraz z nested KVM. Ale już brakuje pamięci po postawieniu w GNS paru Cisco, switchy czy mikrotików ;-)...
  9. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Adres dostaje bezposrednio z routera bridge. Moge pingowac VM z sieci fizycznej, a z wnetrza VM Ubuntu moge pingowac swiat po nazwie DNS czy IP. Dziwna ta kacja ze nie moge zrobic apt update ;-) Jeszcze mialem akcje ze wczesniej szukal po IPv6 ale to juz wylaczylem.
  10. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Nested KVM bede testowal jak juz opale VM skutecznie - aktualnie wyglada to slabo bo tylko odpalam maszyne podnosi sie Ubuntu chwile dziala i mi zawiesza Qnapa. Z doświadczenia jaka dystrybucja jest najlzejsza na bazie Ubuntu (noGUI, zzera malo pamieci) i dziala stabilnie na Qnapie? Screenshoty...
  11. nspk

    Pomoc Virtualizacja najnowszego ubuntu 18.04 i zawieszanie Qnapa TS253BE 4G

    Cześć Wszystkim, mam problem podczas instalacji najnowszego Ubuntu na maszynie wirtualnej. Tworzę nowy VM na Virtualization Station dodaje obraz iso 18.04.3 LTS ściągnięty z Ubuntu (desktop lub server). Odpalam VM i po jakieś chwili zawiesza mi się cały QNAP - nie mogę się do niego dostać po...
  12. nspk

    Przywitanie z forum - nowy QNAP TS253BE4G

    Cześć Wszystkim na forum QNap, wczoraj zakupiłem QNAPa po wewnętrznej walce - Qnap czy S. Ostatecznie wybrałem Qnapa mając nadzieję na odpalanie zagnieżdżonej virtualizacji pod symulator GNS3. Rozpoczynam walkę i już mam pierwsze problemy z funkcjonowanie Virtualization Station - ale...