Recent Content by omlet

  1. omlet

    Download QTS 4.5.3 build 4.5.3.1652 - 20210428

    Po wgraniu najnowszego firmware, mój TS-563 nie chce wstać. Wczoraj w nocy zrobiłem update i do rana nie było łączności z nim - tylko szumiał tzn. głośno chodził główny wentylator. Właśnie robię 3 restart w nadziei, że to coś pomoże. Pilnie potrzebuję NASa do pracy, a tu takie niespodzianki. Co...
  2. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Ostatnio w pomocy technicznej Qnapa pojawił się: Qlocker Support Ticket Po kliknięciu pojawia się ankieta: Qlocker Data Recovery Service Checklist Czy ktoś korzystał z tego ticketa? Na czym to polega?
  3. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dzięki @pigers - tak zrobię jak tylko dostanę się do fizycznego urządzenia. Myślałem, że uda mi się zdalnie zrobić konfigurację NASa po ponownej inicjacji i łączyłem się przez pulpit zdalny do komputera w sieci.
  4. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Huh, wyłączyłem konto admina, zmieniłem domyślny port i po restarcie (wg zaleceń malware remowera) nie mogę się połączyć z NASem. Qfinder nie widzi go w sieci. Czy może ktoś pomóc jak go szukać?
  5. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wkleiłem logi powyżej i tu fragment wyraźnie mówiący o aktualizacji haseł: Czy zatem hasło mogło wyciec czy to tylko dmuchanie na zimne?
  6. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Zabezpieczam się zatem zgodnie co jest tutaj: Link: https://www.youtube.com/watch?v=jxtDT9jbDH8 W logu jest napisane, żeby zmienić hasło do maila? Jak rozumiem to te dane mogły zostać wykradzione?
  7. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wczoraj wykonałem ponowną inicjację Qnapa po ataku Qlockerem. Po wgraniu aktualnego systemu i postawieniu nowego woluminu i skanie Malware Remowerem takie oto kwiatki: Czy znacie MR1702, MR1902?
  8. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Też mi to śmierdzi na kilometr - 8 cores, each core 16 threads. Ktoś na grupie Qnapa na fb napisał, że korzystał i działa... Jednak osobiście w to nie wierzę. Co proponujecie w sprawie zabezpieczeń zatem? Może uda nam się na forum sporządzić jakąś checklistę?
  9. omlet

    Pomoc TS-563 i upgrade ram + dołożenie rozszerzenia PCI-E dla SSD

    Cześć, również jestem posiadaczem TS-563 i zamierzam rozbudować z 4GB na 16GB ramu. Jaki w końcu zastosowałeś? Jak sobie poradziłeś z zewnętrznym SSD?
  10. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dzięki za odpowiedź @Dyba Próbuję zatem zrobić backup na dysk 10TB (oraz inne mniejsze dyski) za pomocą USB, który w przyszłości będzie u mnie działał jako off-line backup. Również zgrywam dane zainfekowane gdyby w przyszłości wypłynęły kody do odkodowania. FYI Pojawiła się stronka QNAP...
  11. omlet

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Hej, podłączam się do problemu z Qlockerem. Używam Qnapa w małej firmie (3 stanowiska, dostęp zdalny przez apki Qfile). Przed qnapem mam router oraz switcha lecz nie zadbałem w porę o Vpna czy inne zabezpieczenia jakie opisują koledzy na forum i w piątek rano zauważyłem, że jakieś 20-30% z...
  12. omlet

    Helo

    Cześć wszystkim. Użytkuje qnapa od 7 lat i znalazłem się na nim, ponieważ szukam pomocy z ostatnim atakiem ransomware. Napiszę szczegółowo w odpowiednim dziale. Howk!