Recent Content by PabloPCK

  1. P

    Instruktaż/Tutorial PXE+TFTP - czyli instalacja Windows przez sieć

    Jaki system wgrasz taki będziesz mieć. wszystko to co da się ściągnąć jako wersja instalacyjna z Microsoft. Faktycznie za pierwszym razem trzeba z tym chwilę powalczyć i się wczytać ale potem jest już to proste :)
  2. P

    Pomoc Dodanie 3 dysku do puli Jbod

    Witam, mam na serwerze ustawioną pulę pamięci składającą się z 2 dysków. Użyłem Jbod gdyż nie potrzebuję zabezpieczenia tych danych a jedynie przestrzeni. W tym momencie dokupiłem dysku nr 3 i chciałbym powiększyć istniejące miejsce, aby do tych samych katalogów wgrywać kolejne pliki. Czy jest...
  3. P

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Jak chcesz udostępnić tylko kilka plików to zawsze możesz skorzystać z portali typu megawrzuta.pl
  4. P

    Pomoc kablówka z vectry

    Nie wiem czy Vectra pozwala samodzielnie przestawić router w tryb Bridge bo Inea nie. Trzeba dzwonić na infolinię aby to zmienili. Ich routery w trybie Bridge przekazują cały ruch na urządzenie podpięte po LAN, Wi-Fi w ogóle wówczas nie działa. Toteż przy takiej konfiguracji potrzebny jest...
  5. P

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    Ok nieprecyzyjnie się wyraziłem - przepraszam DDNS jest jak mamy zmienny publiczny adres IP Tj. jeżeli nie posiadamy stałego publicznego adresu IP Nie posiadając w ogóle publicznego adresu IP nie ma w ogóle tematu :)
  6. P

    Pomoc kablówka z vectry

    Ja jestem zwolennikiem stosowania własnych routerów, ponieważ mamy wówczas pełną możliwość ich konfiguracji, a nie tak jak jest to w sprzęcie dawanym nam przez operatora tylko wybranych przez nich funkcji. Oczywiście urządzenie nie ma nic wspólnego z tym czy mamy publiczny IP Nie ma on także...
  7. P

    Pomoc Udostępnienie folderu z NAS na zewnątrz bez stałego IP

    DynDNS jest właśnie dla ludzi nie mających publicznego IP aby z zewnątrz było można się zalogować na urządzenia w sieci. Poradziłeś sobie przez myqnapcloud i jest to najprostsze rozwiązanie tego problemu.
  8. P

    Pomoc Logowanie do udziałów sieciowych i wylogowanie z nich bez restartu komputera

    Jeżeli zrobisz osobne konta z Windows dla każdego użytkownika to nie musi się ten użytkownik wylogowywać z serwera. Każdy użytkownik ma swoje hasło do Windows i podpięte swoje dyski sieciowe na swoich uprawnieniach.
  9. P

    Instruktaż/Tutorial PXE+TFTP - czyli instalacja Windows przez sieć

    Wszystko jest aktualne dla każdego systemu. wystarczy, że taki system skopiujesz do głównego katalogu.
  10. P

    Pomoc Usunięcie Folderu Homes

    Witam, Przeglądając zasoby serwera przez Eksplorator plików na serwerze spotkałem folder "Homes". W nim są katalogi wszystkich użytkowników. Co to za katalog i jak się go pozbyć? Zaznaczam że nie jest to katalog "Home" czyli Panel Sterowania>>Uprawnienia>>Użytkownicy>> Foldery domowe bo tam mam...
  11. P

    Pomoc kthreaddnai malware? kionai

    Wg tego chyba mam zainstalowane zarówno optware jak i entware i caly czas komunikaty jak widać... Z niewyjaśnionych dla mnie przyczyn po wylogowaniu się z konta admina zadziałało... MC działa tylko z konta admin, nie działa z innego konta którym domyślnie się posługuję i które jest także...
  12. P

    Pomoc kthreaddnai malware? kionai

    Zrobiłem restart całego serwera, i przy obu komendach opkg update; opkg install mc mam ten komunikat # opkg update -sh: opkg: command not found
  13. P

    Pomoc kthreaddnai malware? kionai

    Ok prawie mi się udało. Putty odpaliłem wcześniej nawet Optware zainstalowałem jednak nie mogę zainstalować MC poleceniem # ipkg install mc pewnie z tego powodu, że zamiast # na początku mam $ i nie bardzo wiem jak to zmienić. znalazłem trzeba się zalogować jako admin i potem sudo -i :) jednak...
  14. P

    Pomoc Antywirus długie skanowanie, instalacja innego

    Używam prywatnie. Podczas skanowania nie zauważyłem jakiegoś wielkiego obciążenia procesora ani zajęcia RAM-u więc wydajnościowo nie jest serwer chyba mocno obciążony. Ale skoro takie skanowanie wystarczy to spoko. Dziękuję za odpowiedź.
  15. P

    Pomoc Antywirus długie skanowanie, instalacja innego

    Warto mieć go włączonego? Można zainstalować coś innego np norton?