Recent Content by pianta_d

  1. pianta_d

    Pomoc TS-809U RAID 5 problem z rozbudową

    Parted czyta zainstalowane dyski jako tablicę partycji GPT. Cóż, zająłem się tym urządzeniem bo nie miał kto, a że boję się cokolwiek zrobić, aby nie utracić danych z 5 lat, to chyba zrozumiała jest moja ostrożność... Co lepsze, próbuję zrobić coś na odległość (jakieś 50km), a żeby było jeszcze...
  2. pianta_d

    Pomoc TS-809U RAID 5 problem z rozbudową

    OK, dziękuję raz jeszcze. Z tym HDD to troszę kaszanka by wyszła, gdyby padł. Urządzenie kupione kilkanaście dni temu (WD RED WD30EFRX) Mam nadzieję, że wysztko pójdzie już gładko. A jeśli nie to pozwolę sobie jeszcze zawrócić głowę :-) Pozdrawiam Witam ponownie Po zakończonym skanowaniu 1 i 3...
  3. pianta_d

    Pomoc TS-809U RAID 5 problem z rozbudową

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Troszkę się uspokoiłem, że dane się utracą. Z tego co wyczytałem na forum to takie ustawienia wystarczą: speed_limit_max 200 000 speed_limit_min 50 000 Zasilanie gwarantowane na 1000% A co z tym czerwonym statusem nowego dysku "Błąd odczytu/zapisu dysku"...
  4. pianta_d

    Pomoc TS-809U RAID 5 problem z rozbudową

    Ad. 1 - ok, tak zrobię, ale czy mogę wymienić kilka dysków jednorazowo, czy kolejno je podmieniać po odbudowie każdego? Ad. 2 - zrobione (speed_limit_max mam 200 000, speed_limit_min mam 50 000) Ad. 3 - czyli po wymianie wszystkich dysków ma pochodziuć kilka dni? Ad. 4 - zasilanie gwarantowane...
  5. pianta_d

    Pomoc TS-809U RAID 5 problem z rozbudową

    Witam fanatyków QNAP :) Mam w pracy TS-809U. Jakiś czas temu zaczynało brakować miejsca na macierzy (8HDDx2T) Postanowiliśmy z kolegą rozszerzyć macierz na HDD po 3T każdy. Po zakupie nowych dysków nie zdążyliśmy jeszcze ich zacząć instalować, stare dyski zaczęły się wysypywać - informacje...
  6. pianta_d

    cze

    witam :)
  7. pianta_d

    cze

    cze