Recent Content by ---===PIOTR===---

  1. ---===PIOTR===---

    Pomoc TWS-251 nie startuje

    Chyba temat będzie do zamknięcia. Znalazłem na forum jakieś wzmianki o "wlutowaniu rezystora", konkrety były tu: [HOW TO] Recover no beep / dead Intel based Qnap x53/x51 (2014~2016?) - QNAP NAS Community Forum Wlutowałem 100 Ohm na kabelek i wpiąłem go między piny 1 i 8 (niby 10 też może być...
  2. ---===PIOTR===---

    Pomoc TWS-251 nie startuje

    Mam problem z serwerem QNAP TS-251. Działał normalnie już kilka lat i bez próby aktualizacji oprogramowania czy jakiejkolwiek ingerencji przestał się uruchamiać. - W sieci nie jest widoczny mimo, że po podłączeniu kabla sieciowego diodka zaczyna migać. - na wyjściu HDMI jest czarny ekran -...
  3. ---===PIOTR===---

    Pomoc QSync - częste zawieszanie

    Dzięki. Zainstalowałem 4.3.10 i działa bez zarzutu. Nie wiem co odwalili w 4.5.0, ale nie zapomnę im tych kilku godzin grzebania i szukania przyczyny problemu ;)
  4. ---===PIOTR===---

    Pomoc QSync - częste zawieszanie

    Witam Mam problem z aplikacją QSYNC 4.5.0.0904 na PC. Używam jej głównie do synchronizacji zdjęć między PC a NAS-em i często zdarza jej się "zawiesić". Polega to na tym, że pokazuje za pomocą ikon w których folderach są niezsynchronizowane pliki, określa poprawną ich liczbę, ale ich nie...
  5. ---===PIOTR===---

    Pomoc Powiadomienia

    Dzięki za informację. Strasznie mało :/ Dla bezpieczeństwa idzie mail z każdym zatrzymaniem i rozpoczęciem ruchu 5 pojazdów które posiadam. Dla bezpieczeństwa, bo gdyby mi padł serwer, to przynajmniej mam na mailu co, gdzie i kiedy działo się z autami. Znasz może jakiś darmowy serwer poczty, z...
  6. ---===PIOTR===---

    Pomoc Powiadomienia

    Jednak problem nie tkwił tam gdzie myślałem. Zasugerowałem się wiadomością, że chodzi o zablokowanie próby logowania aplikacji niepochodzącej od Google. QNAP żadnych komunikatów sensownych mi nie dał. Natomiast próbowałem wysłać wiadomość testową z Traccara i otrzymałem w końcu wszystko mówiący...
  7. ---===PIOTR===---

    Pomoc Powiadomienia

    Witam Mam problem z powiadomieniami qnapa wysyłanymi przez konto Gmail. Czy ktoś miał podobnie? Wczoraj (o 5.30 w nocy) dostałem informacje z google o treści: Sprawdzam IP, moje. Komputer wyłączony więc mógł to być tylko sam QNAP lub ewentualnie serwer Traccara. Maile od Traccara dochodzą...
  8. ---===PIOTR===---

    Pomoc Dostęp między komputerami z różnych adapterów sieciowych NASa

    Nie wie o sieci 1.1, dlatego z 0.1 na NASA znajdującego się w 1.1 wchodzę przez adres routera (192.168.0.151:9091). Gdy wywalam skrypt to działa tak jak powinno. Natomiast chciałbym, żeby skrypt był aktywny, bo transmission przy braku połączenia z NordVPN ma nic nie ściągać. Natomiast o samym...
  9. ---===PIOTR===---

    Pomoc Dostęp między komputerami z różnych adapterów sieciowych NASa

    Witam Nie mogłem poradzić sobie z postawieniem kontenera Transmission wyposażonego w VPN Udzielamy pomocy - Transmission przez OpenVPN. Poszedłem naokoło i postawiłem samo Transmission, przypisane do Adaptera2. Adapter ten podpiąłem do swojego starego routera z DD-WRT na którym uruchomiłem...
  10. ---===PIOTR===---

    Pomoc Transmission przez OpenVPN

    Chyba zdecyduję się na instalację dockera: Docker Hub Niestety w Linuksie nie jestem oblatany. Mniej więcej według tego powinienem dać radę? Link: https://www.youtube.com/watch?v=Fp8GF226yjU&t=310s Zainstalowałem, ale mam problem. Kontener startuje na chwilę, ale od razu się zamyka. Co może...
  11. ---===PIOTR===---

    Pomoc Odtwarzanie plików filmowych przez MX Player na Androidzie

    Ufam na tyle ile potrafię ten grajdół zabezpieczyć. Po prostu włamanie na NAS uznałbym jako niedogodność, a zainfekowanie jednego z komputerów czy telefonów jako katastrofę. Jakieś dziwne produkty typu oczyszczacz powietrza, robot sprzątający są w sieci gościnnej gdzie do NAS dostępu i tak nie...
  12. ---===PIOTR===---

    Pomoc Odtwarzanie plików filmowych przez MX Player na Androidzie

    Wyłączyłem ochronę dostępu do sieci dla protokołów FTP, Samba i AFP. Jeżeli z zewnątrz przekierowuję jedynie porty dostępowe do NAS (u mnie 8081 i 443), a sieć wewnętrzna może zostać uznana jako "zaufana" to niczym nie ryzykuję, prawda? Wolę się upewnić.
  13. ---===PIOTR===---

    Pomoc Transmission przez OpenVPN

    Nikt nie ma pomysłu? Już nawet zamierzałem podpiąć drugi internet z routerem skonfigurowanym tylko na VPN do drugiej karty sieciowej w NAS-ie... ale akurat transmission nie ma opcji powiązania z daną kartą sieciową.
  14. ---===PIOTR===---

    Pomoc Transmission przez OpenVPN

    Jest ktoś zorientowany (lub widział w internecie tutorial i poda link) jak skonfigurować Transmission przez VPN? Chodzi o to, żeby jedynie Transmission korzystało z połączenia OpenVPN, a cała reszta usług NAS-a z normalnego łącza internetowego.
  15. ---===PIOTR===---

    Mądry Polak przed szkodą? Jeśli chcecie...

    Zgadzam się z kolegami. W pomieszczeniu odsłuchowym wielokrotnie uszkodziłem serwer NAS z dyskami i inne urządzenia. Gdy włączam któryś ze swoich ulubionych zespołów metalowych, nie mogę się powstrzymać. Skaczę po pokoju, kopię losowe sprzęty, w co bardziej dynamicznych momentach napierdzielam...