Recent Content by plonking

  1. plonking

    Pomoc rTorrent-Pro (0.9.9-0031) strange size.

    Read Changelog Rtorrent-Pro [x86_64] - Aktualizacje
  2. plonking

    Pomoc Dodatkowe 100GB

    Ja się załapałem na drugi dzień z rejestracją, ale dodatkowe 100GB to przyszło dopiero po ok 1.5 dnia. Może zrób NOWE zadanie, takie fakeowe, może musi być zrobione PO rejestracji. Bądź cierpliwy :)
  3. plonking

    Pomoc QNAP TS-464 - dodatkowe złącza na płycie głównej

    @pimposh Dlaczego TY miałbyś być winny MOICH czynów na MOIM sprzęcie ? "pies ogrodnika' :P Ale z twojego opisu już wywnioskowałem co i jak, więc i tak dzięki :) BTW, znalazłem jeszcze 4 złącze :P Pozdrawiam
  4. plonking

    Pomoc QNAP TS-464 - dodatkowe złącza na płycie głównej

    @pimposh : które to jest to 'trzecie' ? bo akurat potrzebował bym właśnie złącze wentylatora tam gdzieś mieć, aby wentylować komorę z kartą PCI-E, w której nie ma przewiewu. Masz jakiś manual do tego może ? albo rozpiskę PINów ? Pozdrawiam
  5. plonking

    Pomoc QNAP TS-464 - dodatkowe złącza na płycie głównej

    Witam Na płycie głównej znalazłem 3 dodatkowe porty 4-pinowe. Czy to są porty serwisowe czy np. złącza na dodatkowe wentylatory/etc ? (wtyczki wyglądają podobnie) 2 złącza są obok portu PCI-E trzeci pomiędzy RAMem i złączem M.2 Pozdrawiam
  6. plonking

    Pomoc Komunikacja dwóch QNAP przez LAN szybciej niż 1Gb/s - jak?

    1. Wg specyfikacji 231 ma takie a 464 takie Więc w teorii wszystko powinno działać z zapasem do 5Gbps. 2. W temacie nie ma nic o bezpieczeństwie tylko o tym aby podłączyć je jak najszybszym połączeniem :D Może dalej będzie zrzucał na zewnętrzne USB ;]
  7. plonking

    Pomoc Komunikacja dwóch QNAP przez LAN szybciej niż 1Gb/s - jak?

    @ckarol86 : tak tylko dodam, że ten twój TS-464 to nie ma portów LAN 1G tylko 2x 2.5G :) Wiec do tego starszego LAN 2.5G na USB (Unitek Adapter USB-A - RJ45 2.5 Gbit Ethernet (U1313B) - Opinie i ceny na Ceneo.pl) i już możesz je połączyć linkiem 2.5G :) Tylko jak masz tylko po jednym takim...
  8. plonking

    Pomoc Przetestowane pamięci RAM do QNAP - nowe moduły

    QNAP TS-464-4GB Kości wymienione na 2x16GB jak poniżej. Działa bez problemu już 3 miesiące. GSkill RipJaws S44-3200C22D-32GRS DDR4-3200 CL22-22-22 1.20V 32GB (2x16GB)
  9. plonking

    Pomoc no limit setting but Download speed can not be higher than 20MB/s,why?

    Maybe you have some channel set by default ? Show the 'Channel' column
  10. plonking

    Pomoc Rtorrent i aktywność dysku.

    a skąd wiesz że to właśnie RTorrent tyle zużywa ? to może być dowolny proces. Wyłącz RTorrenta i zobacz na początek czy dalej masz taką aktywność.
  11. plonking

    Pomoc DLNA Media Server i błąd upnpMediaServer not ready

    @grzenio też potwierdzam, po wyłączeniu uBlocka na hoście NASa działa :)
  12. plonking

    Pomoc DLNA Media Server i błąd upnpMediaServer not ready

    @pigers Dzięki, zadziałało :D opcji tam jak napłakał, ale już mam przynajmniej dostęp :)
  13. plonking

    Pomoc DLNA Media Server i błąd upnpMediaServer not ready

    Witam Wersja oprogramowania Firmware:4.4.1.1216 Build2020/02/14 Model serwera: QNAP TS-253A Od jakiegoś czasu nie mogę wejść w ustawienia DLNA, przy każdym wywołaniu dostaję taki komunikat jak w temacie/screenie Takie mam ustawienia w Multimedia Console, pomimo wyłączenia Media Streaming...
  14. plonking

    Pomoc High HDD usage

    Maximum linear speeds are less important here because in torrents it is never read linearly only randomly. Therefore, the IO parameter and its use are more important than the linear reading. But here it is rather a huge overhead that rtorrent has during work. In the example above, rtorrent reads...