Recent Content by qiui

  1. qiui

    Pomoc TS-453 Pro - System booting - brak sygnału HDMI

    Mam identyczny problem z TS-451+. Nie byłem po świeżym upgrade, nie było spadku napięcia, po prostu usługi padły. Po restarcie zrestartowało mi się hasło admina, a wszystkie diody dysków świecą się na czerwono. Próbując coś ratować postanowiłem zrestartować ustawienia (przycisk Reset prze 10 s)...
  2. qiui

    Download [Stable] QTS 4.4.1.1101 build 20191025 | ALL !except TS-X73/TS-XA73/TS-X51

    Dołączam się do pytania. Dla TS-451+ ten sam objaw. Na stronie producenta ostatnią dostępną wersją jest 4.4.1.1031 build 20190816 Public Beta 4 z dn. 2019-08-16
  3. qiui

    Pomoc Harmonogram zasilania - nie uruchamia QNAPa

    Ojj... swego czasu też walczyłem z tym problemem, ale się poddałem. Po prostu przestałem wyłączać QNAPa i problem się rozwiązał :-)
  4. qiui

    Pomoc Problem z dwuskładnikowym uwierzytelnianiem

    Musisz mieć jakieś drobne przesunięcie w czasie na komórce (czy gdzie tam masz 2FA), a na QNAPie. Jeśli chcesz mieć pewność, że zalogujesz się za pierwszym razem, musisz mieć zsynchronizowane czasy na tych urządzeniach.
  5. qiui

    Pomoc Odzyskanie plików po usunięciu aplikacji qpkg

    Pytanie, czy robisz snapshoty wolumenu na którym zainstalowałeś tę aplikację? Jeśli tak, to skorzystaj z tego.
  6. qiui

    Pomoc przerwa w zasilaniu - jak zdalnie wlaczyc qnapa 228a - cd.

    Kontynuując (niestety) zamknięty i zablokowany już post przerwa w zasilaniu - jak zdalnie wlaczyc qnapa 228a, chciałbym podsunąć @semimatt pomysł, aby spróbował włączyć opcję jak na poniższym zrzucie - może rozwiąże to jego problem?
  7. qiui

    Pomoc Thunderbird + Qnap

    Tak na szybko udało mi się znaleźć kilka innych usług, z których można skorzystać: Patrz link Na QNAPie postawisz m.in. ownCloud, Pydio lub wykorzystując WebDAV. Poczytaj link i daj znać z czego najlepiej się korzysta :-)
  8. qiui

    Pomoc przerwa w zasilaniu - jak zdalnie wlaczyc qnapa 228a ?

    Mam ten sam problem i powiem szczerze, że sporo kombinowałem i nic nie wymyśliłem. Możliwe, że to router jest problemem, nie wiem. Generalnie sytuacja u mnie wygląda tak, że jak QNAPa sobie normalnie wyłączę, a w gniazdach cały czas płynie prąd, wówczas nie ma problemu - WOL ładnie uruchomi...
  9. qiui

    Pomoc Mapowanie dysku sieciowe - adres IP trafia na black list

    Miałem identyczny problem w sytuacji, gdy do Win10 logowałem się na użytkownika o tym samym loginie co użytkownik na QNapie, ale z różnymi hasłami. Dopiero jak ustawiłem to samo hasło, problem już nie występował. Niestety z braku czasu nie udało mi się obejść tego problemu.
  10. qiui

    Pomoc Backup NAS'a do chmury

    A może kupić sobie jakiegoś najtańszego QNAPa 1-2 dyskowego, wystawić w innej lokalizacji i tam backupowoać sobie co potrzebujesz?
  11. qiui

    Pomoc Jak uaktualnić GLPI. Instalacja wtyczek.

    Napisałeś, że wszystko działa. Który ze sposobów aktualizacji wybrałeś?
  12. qiui

    Pomoc Aplikacje i programy na komputer

    Mi ostatnio przypadła do gustu QPydio, gdzie można udostępnić wybrane zasoby.
  13. qiui

    Instruktaż/Tutorial Własny Serwer Pocztowy SMTPS+IMAPS+POP3 + DODATKI (Qnap jako ServerDNS + Autorun + ApacheConf)

    Mogę polecić https://hub.docker.com/r/tvial/docker-mailserver/ Z drobnymi problemami, ale udało się postawić i działa super
  14. qiui

    Pomoc QmailAgent - synchronizacja skrzynek

    K-9 Mail
  15. qiui

    Pomoc Container Station - wypuszczenie kontenera na świat

    Dzięki za odzew. Udało mi się rozwiązać problem. Problemem nie było przekierowanie portu na świat, lecz sama konfiguracja mozilla-syncserver. Nie pamiętam dokładnie co zrobiłem, ale musiałem podać maskę 0.0.0.0 w celu umożliwienia logowania się z sieci zewnętrznej.