Recent Content by r4id

  1. r4id

    Zakup Qnapa - 4 dyski

    Testowalem trzy - openmediavault, freenas, nas4free - pierwszy jest na debianie drugi i trzeci z tego co pamietam na freebsd. Zam debiana wiec wybralem openmediavault. Ale polecam sobie potestowac i dobrac najlepszy dla siebie. Jest troche tego: 12 Alternatives to FreeNAS | Top Best...
  2. r4id

    Zakup Qnapa - 4 dyski

    hiehiehie troche przesadziles tu z porownaniem, predzej bym to przyrównał do kupienia firmowego kompa np HP czy jakiegos innego a kupienie czesci i zrobienia sobie skladaka. Ale nie chce tu zaczynac dyskusji nt. wyzszosci sw. bozego narodzenia nad wielkanocnymi ;p
  3. r4id

    Zakup Qnapa - 4 dyski

    No właśnie. Ja plus moich dwóch kumpli tak zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z qnapow na rzecz zbudowania samemu nasa, postawienia na tym openmediavault a przy telewizorach mamy raspberry pi 3 lub odroida c2 lub jak ktoś woli lepsza wydajność to mały komp z płyta z wlutowanym prockiem lub jakis inny...
  4. r4id

    Zakup Qnapa - 4 dyski

    A tam zaraz trzeba ciągle grzebać. Budujesz maszynę taka jaka chcesz, stawiasz jakiegoś free"nasa" lub innego omv. I zapominasz ze cos masz tak samo jak przy qnapie. Tyle ze jak cos zachcesz sobie porobic to Cie nikt i nic nie ogranicza.
  5. r4id

    Przy piwie Chłodzenie wodne dla Qnapa

    a ja mieszam 50/50 woda z borygo :winkytongue: Jak bym mial kupować ten UV to cenowo by mnie zjadło ;p do mojego zestawu wchodzą z 2 czy 3 litry.
  6. r4id

    Przy piwie Chłodzenie wodne dla Qnapa

    w stresie trzeba pompę podkręcić na szybsze obroty. to trzyma 70 stopni. bo na najsłabszych obrotach po 30 min ma 90 stopni. 44-48 to ja mam na kompie pracujacym wlacznie z ogladaniem tv-sat. jakies 30/40% obciazenia
  7. r4id

    Przy piwie Chłodzenie wodne dla Qnapa

    eeee tam, przy tych upalach procek ma 44-48 stopni.
  8. r4id

    Przy piwie Chłodzenie wodne dla Qnapa

    cos takiego
  9. r4id

    Przy piwie Chłodzenie wodne dla Qnapa

    Ja mam jako chłodnice kaloryfer 1mx1m na zewnątrz obudowy, co eliminuje wiatraki, pompa cwu z regulacja obrotow, obroty minimalne. w budzie dyski ssd - i cisza kompletna.... :)
  10. r4id

    Przy piwie Observium

    No to bede drugi ;p Niestety brak juz Qnap'a w zestawieniu, moj 470 pro poszedł w odstawkę (i sie kurzy w szafie ;p) na rzecz openmediavault.
  11. r4id

    Pomoc UPS "automatyczne" odłączanie się

    hmmmm. U mnie virtualka startuje razem z systemem. I z tego co zaobserwowalem to virtualka staruje szybciej niz porty usb. Wiem to bo jakis czas temu walczylem by virtualka startujaca z calym nasem miala podlaczone urzadzenie na usb i za nic nie moglem tego wykombinowac jak opoznic start qvm tak...
  12. r4id

    Pomoc UPS "automatyczne" odłączanie się

    mariuszsal a uzywasz jakis portow usb na wirtualce? bo ja korzystam z virtualki nonstop ale nie mam podpietych portow usb pod virtualke i wszystko jest ok.
  13. r4id

    Pomoc UPS "automatyczne" odłączanie się

    U mnie gdy mam podłączoną tylko drukarkę pod port usb 2.0 i ups'a pod drugie usb 2.0 to wszystko jest ok. W sytuacji gdy podłącze dyski pod usb 3.0 to po jakims czasie nastepują rozłączenia ups'a. np. dzis przez noc bylo 10 rozłączeń i podłączeń. QNAP TS-470 Pro Firmware 4.1.3 , 2015/02/17 UPS...
  14. r4id

    Przy piwie Jaki router/switch do TS-469Pro?

    @mariuszal Mikrotiki tez maja podobna funkcjonalność co Ubiquiti ze swoim Unifi. Wydaje mi się ze nawet lepiej jest rozwiązana. W mikrotiku nazywa to sie caps, dziala zacnie to. Właśnie powoli rozbudowuje to u siebie w firmie.
  15. r4id

    QNAP vs S

    remek_s - uważasz ze syno ma stabilniejszy fw? Odsyłam na pronas.pl do działu firmware i postu o fw 5. Zobacz jak userzy psiocza na syno i chca zmieniac na qnap ;p. Zeby nie bylo uwazam syno za naprawde dobry sprzet. Mam go od paru lat. W tym tygodniu dopiero postanowiłem przeskoczyć na qnap'a...