Recent Content by raf77

  1. R

    Pomoc OpenVPN - konfiguracja na Androidzie

    Mogę Ci powiedzieć jak ja to mam zrobione. Mam włączony ddns na qnap cloud. Jak go włączysz, to pokaże ci adres publiczny IP. Dodatkowo jest tam opcja do zaznaczenia, żeby ten adres był stały. Następnie wpisałem ten adres w ustawienia open VPN na telefonie i wszystko śmiga elegancko. Qnap...
  2. R

    Pomoc OpenVPN - konfiguracja na Androidzie

    Potrzebujesz adres ip publiczny (najlepiej stały). Masz na czerwono (wan IP).
  3. R

    Karta rozszerzeń ts-253d

    Nie wiem o ile ci to przyspieszy działanie systemu ale jak chcesz pod systemem i pod cache, to dwa dyski (ja bym brał po 1Tb), bez RAID. Jeden pod systemem, drugi pod cache. Ja uważam, że karta rozszerzenia, to świetna sprawa, nawet lepsza niż sloty na płycie, bo ma własne chłodzenie a na...
  4. R

    Nadchodzi upgrade! Następcy dobrze znanego TS-x53d.

    Z tego co słyszałem, sloty M2 na płycie mają problemy z chłodzeniem dysków, czego nie mają karty PCI, bo mają własne chłodzenie.
  5. R

    Pomoc Rozszerzenie puli pamięci RAID 0

    Aczkolwiek ustawienia można zapisać, (gdzieś na zewnątrz) i potem, przywróć ale lepiej zrobić je od nowa.
  6. R

    Pomoc Rozszerzenie puli pamięci RAID 0

    Wszystko od zera, najlepiej.
  7. R

    Pomoc Rozszerzenie puli pamięci RAID 0

    Zgrać dane na inny dysk zewnętrzny, zainicjować tworzenie RAID 0 na 2 dyski, utworzyć pulę, partycję i wgrać dane spowrotem. Dyski powinny być identyczne.
  8. R

    QNAP TS-873A a moduł rozszerzający

    U mnie dużo mniej zaawansowana jednostka tr004, sama się usypia i wybudza, kiedy jest potrzebna.
  9. R

    Pomoc PCIe JMB585 karta rozszerzeń SATA

    Sprzedaj to i kup kartę qnap.
  10. R

    Pomoc Jaki dysk 3.5'' HDD, zmiana konfiguracji

    Ja też SSD 2x1TB, RAID 0, pod system, torrenty, aplikacje. Fajnie to działa, praktycznie bezgłośnie przez większość czasu. Jak się plik ściąga, to na SSD. Dopiero ściągnięty w całości, jest przenoszony na dysk HDD. Zauważyłem, że dyski HDD najwięcej chrobotają, przy zapisie a więc, im krócej...
  11. R

    Pomoc Synchronizacja Grupy RAID - bardzo wolna

    Mi już raz się przydał. Robotnicy potrzebowali prąd wyłączyć i niewiele myśląc, główny wyłącznik, pstryk.
  12. R

    Pierwszy NAS do domu

    A SSD możesz sobie dać na karcie PCIe,. żeby zatoki nie zajmować.
  13. R

    Witam forum jaki qnap?

    To po co szukasz używanego, jak uważasz, że lepiej kupić nowy....
  14. R

    Witam forum jaki qnap?

    No dobra, obniżyłem cenę do 200 funtów z tym 8Gb RAM. (Czyli jakieś 1100 zł).
  15. R

    Witam forum jaki qnap?

    Ale nie 8Gb ram, tylko 2Gb ram. Za 8Gb RAM, dałem około 250zł. Mogę obniżyć cenę do 1000zł, jak znajdę tą kość 2Gb z którą kupiłem NAS oryginalnie.