Recent Content by Rafq25

  1. Rafq25

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wracając do tematu ma ktoś z was próbki, aby puścić go na swojego qnapa ?
  2. Rafq25

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Dobrze. Ale chcę też to zrobić dla siebie, oraz pracowników którzy nie są niczemu winni : )
  3. Rafq25

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Wiado to mogę sam zrobić :P potrzebuje zrobić prezentację.
  4. Rafq25

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Spece jest ktoś z próbkami i wie jak jak w to wchodzi? Muszę to przetestować i zobaczyć jak to szyfruje oraz uświadomić szefa, że to nie jest backup to, co on robi :P
  5. Rafq25

    Pomoc Qlocker - atak na Qnapy

    Cześć. Ma ktoś pliki infekujące, chce przeprowadzki testy i sprawdzić kilka opcji.
  6. Rafq25

    Pomoc OpenVPN - problem dostępem do sieci

    Witam, miałem od kilku tygodni skonfigurowane ovpna, użytkownicy z domu wchodzili \\192.168.1.10 i mieli dostęp do swoich plików. Od wczoraj nie wiem co się stało ale mają problem z dostępem wszyscy Ci co mają adresacje w domu 192.168.1.0. U siebie mam 10.x.x.x i działa bez problemu. Co mogę...
  7. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Wracając do backupów mam 3 współdzielone foldery(koło 100GB) jak najlepiej robić backup HBS3. Jest jakiś poradnik? mam dużo plików w excelu. fajnie aby w ciągu 8h pracy miał np 3 kopie pliku z różnych godzin. Praca na nich od poniedziałku do piątku.
  8. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Nie rozumiemy się. Chodzi mi o bardziej zaawansowany ustawienia kopi zapasowych w urządzeniach for home lub biznes. Co do LDAP to tak wiem że w mojej wersji takowe mogę postawić. Tylko pytanie jak to wygląda itp? Użytkownik loguje się tak jak do w AD do kompa i od razu ma dostęp do...
  9. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Chodzi mi o LDAP czy warto sobie to wdrożyć a nie o wsparcie producenta. Czyli Qnap za 10k ma te same opcje co ten za 1500zł ?
  10. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Czy uprzędzenia bardziej biznesowe Qnapa mają bardziej zaawansowane narzędzia? Niestety w obecnej firmie takie dwa zastałem. Co do drugiego podpunktu backup ustawień to zrobić tak jak opisał Pigers ? Jak to jest z tym LDAP ? jest ktoś w stanie poświęcić kilkanaście minut i porozmawiać? Jakieś...
  11. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Ok. Czy robiąc backup na długiego qnapa gdzie wyłącz smb i będę robił kopię po rtrr jest w miarę bezpiecznie? Plus migawki muszę skonfigurować.
  12. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Korzystając z okazji jak się zabezpieczyć przed zaszyfrowaniem danych jak komputery mają dostęp do plików przez smb? Nie chce drugiego tematu zakładać chyba że jest taka konieczność.
  13. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    mam odnieść się do tego wątku który przytoczyłeś ?
  14. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Właśnie czy jest taka opcja synchronizacji ustawień albo robienia automatycznych kopi.
  15. Rafq25

    Pomoc TS-231P replikacja ustawień na drugi serwer, backup

    Danych obecnie dużo nie ma. jakieś 100 GB. Więc drugi wykorzystywany jest jako magazyn na backup. Chyba żeby automatycznie eksportował ustawienia na drugiego nasa, przy awarii nie muszę tworzyć na nowo użytkowników, jest taka opcja? Czy w tym modelu występują problemy z dockerem? Wrodpressa mi...