Recent Content by Rysiek_na_Synology

  1. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Usunięcie dysku z macierzy RAID 0 wolumen taśmowy

    Tyle to wiem, ale właśnie chodzi mi o ustawienia użytkowników, hasła, przydzielone foldery, etc., a nie o prosty przerzut danych trzymanych na wolumenie - z tym to nie ma problemu, jak pisałem pojemności nie są wielkie. . Wiem że jak padnie nie mam nic. Tylko ze jak padnie to muszę postawić...
  2. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Usunięcie dysku z macierzy RAID 0 wolumen taśmowy

    Witam wszystkich! Mam stary model dwudyskowego TS-212 P a w nim w 2x hdd w macierzy RAID 0 z czego utworzony jest wolumen taśmowy. Nie jest to kanoniczna postać RAID 0, bo jeden hdd ma 0.25 a drugi 0.45 co powinno wg teorii [z wikipedii] dać 0.50 [2x najmniejszy hdd] a ja mam dostępne 0.7 TB...
  3. Rysiek_na_Synology

    QNAP TS-251+ i Linux Station

    Czy na TS-251+ jest możliwość korzystania z tych samych usług w obu systemach na raz, ewentualnie wyłączenia ich w QTS. Próbuję odpalić serwer www z obsługą Pythona i jakoś mi nie idzie :-( Skrypty się nie wykonują a wyświetlają. Rekonfiguracja apacha niewiele dała [możliwe że jest jeszcze jakiś...
  4. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Menager pakietów dla ARM

    Jesteś Wielki! Właśnie do tego dojrzałem - i zacząłem się zastanawiać się czy by nie postawić na starym laptopie, od podstaw: system + apache, php, mySQL, python. Ten laptop to jedyny wolny sprzęt w domu, ale kłopotliwy bardzo. Dzięki za nowy dobry kierunek.
  5. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Menager pakietów dla ARM

    Dziękuję. Zainstalowałem Optware i otworzyłem sobie małą Puszkę Pandory. Mam teraz 2 menadżery pakietów - QPKG z panela QTS i ipkg z konsoli. Każdy ma dostęp do różnych repo i instaluje różne wersje pakietów, i co gorzej - chyba w różnych miejscach. Chciałem dociągnąć tylko mod_cgid.so by...
  6. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Menager pakietów dla ARM

    Dzień Dobry! Muszę doinstalowywać moduł do Apacha. Mam najprostszy QNAP TS-212P na ARM i jakoś w nim nie widzę [grzebiąc w plikach, z pomocą mc na konsoli] ipkg, OPKG czy QPKG. Szukam w sieci, jest nawet Install Optware IPKG - QNAPedia ale jest tam mowa o QTS3.x a teraz aktualny jest QTS4.2 albo...
  7. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Skrypt Python przez www

    chmod 755 OK. Tego się właśnie obawiałem, muszę wejść "głębiej". Czy to co jest QNAP to normalna wersja Apacha czy też ma on swoją specyfikę - mam na myśli np. inne rozmieszczenie katalogów, specyficzne pozycje w config, etc. Dzięki za kierunek, będe miał nad czym siedzieć w nocy :-) OK. Nie...
  8. Rysiek_na_Synology

    Pomoc Skrypt Python przez www

    Dzień Dobry! W celach poznawczych próbuję odpalić skrypt Pythona, na TS-212P. Czyli wpisuje w pasek przeglądarki [mój_IP]/main.py Python jest zainstalowany z oryginalnego panelu systemowego QNAP. Skrypt main.py umieszczony jest w katalogu /Web Jeżeli odpalę skrypt z konsoli przez PuTTY, to...
  9. Rysiek_na_Synology

    Problem z odpaleniem skryptu Pythona przez przegladarkę

    Dzień Dobry! W celach poznawczych próbuję odpalić skrypt Pythona, na TS-212P, czyli najprostszej maszynce z ARM. To że to jest arm, powoduje że nie wszystko jest na nią dostępne, ale python akurat jest. Python jest zainstalowany z oryginalnego panelu systemowego QNAP. Skrypt umieszczony jest w...