Recent Content by selekta

  1. selekta

    Pomoc Log systemowy gdzie szukać

    tak są tam 3 podstawowe pliki w których są logi, czyszczenie ich nie powoduje wyczyszczenia dziennika qulog center, w systemie jest lokalizacja /mnt/HDA_ROOT/.config/qulog/db - usunięcie tych plików (w db) wyczyściło logi z qulog center...
  2. selekta

    Pomoc Log systemowy gdzie szukać

    W qnapie oczywiście wiedzą jak coś "ułatwić" nic mi tam nie podchodzi pod sysloga jest też taki folder /mnt/HDA_ROOT/.logs jednak nie mogę znaleźć logowań i połączeń
  3. selekta

    Pomoc Log systemowy gdzie szukać

    -sh: journalctl: command not found Chodzi mi o fizyczną lokalizację plików z logami, np jak bym chciał wyczyścić go z konsoli
  4. selekta

    Pomoc Log systemowy gdzie szukać

    Witam gdzie mogę po połączeniu przez ssh znaleźć log systemowy chodzi mi o komunikaty systemu i np połączenia ssh, w ubuntu jest /var/log/syslog, jednak tu tego nie widzę ...
  5. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    No niestety nie mogę bo nie mam slotu pci
  6. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    Właśnie taki miałem pomysł, dzięki za podpowiedź!
  7. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    Tak zrobię, postawię go od nowa (niestety), tylko nie pamiętam w którym momencie instalacji system umożliwia wskazanie dysku jako systemowego...
  8. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    Dokładnie ten nie ma, możecie podpowiedzieć gdzie ustawia sie dysk jako systemowy? Na etapie konfiguracji ? rozumiem, że przy 2 "zatkowcu" raid odpadnie?
  9. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    Głównie mam odpalone maszyny wirtualne i vpn
  10. selekta

    Pomoc TS-253A - dysk SSD czy ma sens?

    WItam, chciałbym nieco przyspieszyć swoje urządzenie (TS-253A). Na tą chwile mam 2 dyski hdd po 1TB), zastanawiam się nad zakupem 1TB SSD, więc konfiguracja była by 1SSD +1HDD - czy to ma sens? Chodzi mi o to ile pożyje ten SSD, nie planuje non stop uzupełniać tam danych - głównie odczyt
  11. selekta

    Pomoc oprogramowanie typu DNS Server

    Tak faktycznie źle się wyraziłem mam publiczne IP -zmienne - wybaczcie;)
  12. selekta

    Pomoc oprogramowanie typu DNS Server

    Witajcie, poszukuję oprogramowania na qnap typu DNS Server. Chodzi o to, że mam stałe ip jednak operator co jakiś czas zmienia adres. Na szczęście mam mikrotika, który po jego nr seryjnym + końcówka .mikrotik.net działa ok. Nazwa nie jest łatwa do zapamiętania i chciałbym ją skrócić, wyczytałem...
  13. selekta

    Pomoc QNAP TS-253 pro informacja na temat rezystorów

    Jedyne co potrzebuję to oznaczenia tych dławików/ filtrów L3 i L4, po drugiej stronie elektroniki też je mam, chodzi o to, że nie ma na nich żadnego nadruku, kompletnie nic, a jak spoglądałem na bogatą ofertę aliexpress to jest tego cała masa, więc myślałem, że może ktoś miał styczność ze...
  14. selekta

    Pomoc QNAP TS-253 pro informacja na temat rezystorów

    Tak reszta działa, ja jedynie chciałem symbole tych dławików czy tam filtrów, jeśli wiesz jakie zostały użyte...